Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Kádcsere egy régi társasházban...

Kádcsere egy régi társasházban mennyien kivitelezhető szakértelem nélkül?

Figyelt kérdés
Elég régi is a lakás talán még az eredeti csövek vannak bent,és nagyapám a fejébe vette, hogy majd ő kicseréli, mert nem lehet olyan bonyolult csak a szennyvízhez kell nyúlni, de az iskola elég cinkes lehet gondolom, ha nem szakember végzi. Vagy rosszul gondolom?
2022. márc. 14. 20:27
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A tömítésekre kell nagyon vigyázni, amúgy annyira nem para.
2022. márc. 14. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Iskola? Lakás? Nagypapa, mint szaniteres szakember? Nekem itt valami nem kerek.

Mindenesetre a nagypapa helyében vagy így hagynám már, ahogy van, akármeddig él még, őt - ha nem önti el a lakást a víz(csőtörés, szivárgás, bármi), akkor garantáltan ki fogja szolgálni.

Ha meg iskoláról van mégiscsak szó, ott meg van annak egy fenntartó-tulajdonosa, az majd eldönti és megszabja, forintra pontosan mire és mennyi pénzt ad, a pénz számszerű összege (a számok makacs dolgok!) meg úgyis megszabja, hogy mire jut pénz és mire nem (hogy márvány/gránit, vagy jó a legolcsóbb járólap, illetve csempe is)

2022. márc. 14. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

megoldja, nem lesz gond. A régi kádat kell ügyesen kiszedni, ha öntöttvas, akkor talán kell némi segítség a kicipeléshez. A többi már amkádnélküli fürdőszobában kiderül. Az öreg csövek már ügyesen cserélhetők,(nem árt egy kis flex, 1mm-es koronggal), az összes cső már többrétegű, és nem kell forrasztani sem, minden szorítható. Amúgy a jutub mindenféle fürdőszobai hókuszpókuszhoz tart videókat..


Én is kivettem a régi kádat, és egy kétszemélyes akrilt tettem ahelyére. Kínai gyártmány, nagyon pipec..a lefolyó pontos elhelyezése lényeges, és a kádtámasztás. Ne legyen a levegőben egy tenyérnyi sem, és ne épített legyen az oldala. Sokan sajnálják a hozzá kapható gyári oldalfalat, pedig azzal gyönyörű.


Szóval a nagyfater simán megoldja. Persze kell néhány hőszigetelő tégla, sok purhab(nem mindegy, milyen) és a lefolyóba pontosan illesztett kádkifolyó-szifoncső.


Ha szereti, és érti a fizikai munkát, akkr ő a ze szerelőd.

2022. márc. 14. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
a kérdező az iskola alatt a tandíjat érti.
2022. márc. 14. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Egy sima lakás, egy régi társasházban. Nyilván ő nem szakember, sosem cserélt még kádat.
2022. márc. 14. 20:39
 6/10 A kérdező kommentje:
Most nézem honnan veszitek az iskolát, az "is" csak kijavitotta a telefon, bár ez elég egyértelmű, mert az iskola szónak semmi értelme nem lenne ebben a szövegkörnyezetben,de mindegy.
2022. márc. 14. 20:41
 7/10 anonim ***** válasza:

"Elég régi is a lakás talán még az eredeti csövek vannak bent,és nagyapám a fejébe vette, hogy majd ő kicseréli, mert nem lehet olyan bonyolult csak a szennyvízhez kell nyúlni, de az iskola elég cinkes lehet gondolom, ha nem szakember végzi."


Ebből nekem az jön le, hogy nem a tandíj a ciki, hanem az, hogy nem tudja számonkérni (és nemcsak az, hogy hékás, mi ez a tré munka? hanem anyagi jóvátétel, pénzvisszatérítés se jár), ha Pistike (vagy Dezső bácsi) csinálja, de kókler módon. Magyarul pl. ha leesik a csempe, mert szakszerűtlenül rakták fel...vagy elázik a fal a víztől...mert nem a csatornába folyik... vagy... és reggelig lehetne sorolni, hogy mennyi, de mennyi mindent lehet elszúrni, ha Pistike csinálja okosba, de még nem látott élőben Sziloplasztot.

2022. márc. 14. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
1es, 3as köszi. Így nyugodtabb vagyok. Amúgy nyilván sok mindent megcsinált már életében, szóval tud az öreg. Csak ebben nem jártas, nem tudtam mennyire pepecs munka ez vagy nem.
2022. márc. 14. 20:43
 9/10 anonim ***** válasza:
6, vagy kérdező: ezért kell átnézni a kérdést mindenhol(akármilyen eszközről írod is ki, ugyanez különösen igaz a telefonra), mielőtt élesíted, mert így bődületes, elképesztő és elképzelhetetlen sületlenségek tudnak kisülni egy amúgy teljesen értelmes kérdésből, a nép meg elkezd itt fantáziálni, hogy kitaláció az egész kérdés, meg satöbbi, pedig erről szó sincs.
2022. márc. 14. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Nyilván ő nem szakember, sosem cserélt még kádat."

Ha nem szakember, és sosem csinált még ilyesmit, akkor én nem kockáztatnám be, hogy utána perlekednem (nem jogi perre gondolok, hanem veszekedésre), veszekednem kelljen a nagyapámmal (akinek ki tudja, mennyi idő van még hátra).

Megkeresnék pár szakembert, megversenyeztetném őket, adjanak árajánlatot (nem feltétlen a legolcsóbb a legjobb!), keresnék egy ixediket, aki megítéli nekem (és érvek sorozatával alá is támasztja), hogy melyik legyen a befutó (őt is megfizetném), aztán hajrá.


Amin tudsz spórolni, az a bontás. Egy kád kiszedését, a kalapálás,csempeleverés, porszívózás,seprés,takarítás-felmosás műveletsorát magad is meg tudod károkozás nélkül csinálni. (Nyilván a bontás végére iszonyatosan büdös leszel, rettenetesen poros leszel, valószínűleg csatakra leizzadsz majd, de a fizikai munka ezzel jár. A végén letusolsz. Iszol egy sört, eszel pár finom falatot és másnap reggelre elfelejted az egészet.) Vagy ha a pénz nem számít, felkérhetsz valakit, és megcsinálja neked ezt is pénzért.


A többihez én azért számonkérhető, beperelhető szakembert kérnék fel, akitől legalább 2-3 referenciát kérnék.

2022. márc. 14. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!