Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Vályogházat mivel falazzak alá?

Vályogházat mivel falazzak alá?

Figyelt kérdés

Van egy 90 nm-es vályogházam. Nincs igazán víz szigetelve mert 2 sor tégla van a földszinttől és egy vékony fólia van egy rétegben a tégla között. Valószínűleg lefelé is 2 sor tégla van.

A fal kívül teljesen be van vakolva valószínű cementes vakolattal. Belülről pedig 40-60 cm-es magasságig van csak vakolva cementes vakolattal (a többi az normális vályog vakolat).

Kívül el van válva a faltól a vakolat mert sok helyen mélyen kopog szóval üreg van mögötte(ami nádszövetre lett rakva).

Belülről viszont omlik lefelé a cementes vakolat.

Mivel falazzam alá illetve milyen alapot csináljak neki?

1,5-2 millió forintom lenne az aláfalazásra és kívülről újra vakolásra. Belülről nem is lényeges mert nem otthon lakok/dolgozok.

Kis vagy nam méretű téglával rakassam alá?

Beton alapot öntsek neki?

Én úgy gondoltam hogy kis vagy nagy méretű téglával csinálok alapot ami 40-60 cm mélyre nyúlik pluszba a talaj szinttől 40-60 cm magas is fel akarom falazni.

Szerintetek így jó lesz?

Idővel a tetőt is le akarom cserélni de csak is cserépre.

Vagyis nekem olyan alap kéne ami majd elbírja a tetőt is.

Magannak ha csinálom akkor kijönnék 2 millió forintból?

Vagy fogadjak egy "olcsó" alkoholista kőművest aki olcsóbban megcsinálja mint egy komoly szakember?



2022. márc. 25. 19:45
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Cementes lé ugyan úgy bezárja vizet, nem szokás sztem, nem is hallom. A megfelelő eresznyúlás védi a falat, illetve a lótrágya időtálloságot javítja, azzal adalékolni lehet. Illetve régen sok helyen koromfestékkel, vagy mással kezelték az alsó részt időjárás miatt. Illetve meszelésbe kazein kell ( túró) szintén emiatt is jó. De a rendes meszelés is tartós és jó. Persze ilyen épületet gondozni kell.

Jó vízszigetelés viszont felülírhat mindent, más anyagok is szóba jöhetnek, így a cementes dolgok is.


Jó a cserepes lemez, ha rendesen felrakják. Igen kopog, de jégálló.

2022. márc. 26. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
lábazat magasságban zárja be, felfélé tud távozni a pára, meg befelé is.
2022. márc. 26. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 mindentudó99 ***** válasza:
Kérdező èn mint írtam szakaszosan ástam ki a fal alját . Nem lassú két nap végeztem egy kicsi szoba konyhával.40-50m2 Kb 1.2 m hosszan kiástuk a fal alatt 50 centi mélyen. Majd 1.2 m ert kihagytunk és megint 1.2m kiástunk. 5 en csináltuk . 2 ember ásott és hordta ki a földet. Kettő keverte a betont és öntötte be. Én csináltam a szigetelést. Jó erős fekete fóliát húztam át a fal alatt . Egy nap fele meg lett. Pár nap múlva mikor megkötött kiástuk a fennmaradó részeket. Azt is megcsináltuk. 13 éve ezt 150 ezer forintból megoldottam. Ebben benne volt egy új egy talicskás betonkeverő ára cement sóder fólia két karton sör és két segédmunkás két napi bére. Potom pénz így házilag és tökéletes lett. Utána az aljzatot szigeteltem összekötve a fal szigeteléssel majd megcsináltuk az aljzat betont. Mikor megkötött sniccerrel körbe levágtam a falnál a kilógó fóliákat és kész. Tökéletes lett. Mivel így teljesen el lett zázva víztől a vájog már nyugodtan lehetett cementes vakolattal vakolni. A fal teljes kiszáradása után. Azóta is így van . Teljes új vakolatot kapott kívül belül. Olyan mint egy új ház. Csont száraz falakkal. Szóval ha van kis érzéke elképzelése az embernek a dolgokról a miliós költségeket minimálisra lehet csökkenteni. A munkálatok során egyetlen szakember sem volt jelen. Csak a család és két segédmunkás. Hajrá.
2022. márc. 26. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!