Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Salétromos vályogházat érdemes...

Salétromos vályogházat érdemes javítani?

Figyelt kérdés

Vagy pedig meg kell szabadulni tőle?

Nekem azt mondták, hogy vakolni kell, meszelni, majd gyors eladni. Ez elég etikátlan, de mivel nem csak az én tulajdonoban van így kicsit bonyolult. Másik tulajdonos így akarja továbbadni, hogy elrejti a hibát. Pár év és ledob magáról mindent a fal. Ezek után perelhet az új tulaj, nem? Vagy jogilag nem lenne támadható?


Én a felújítás mellett vagyok, és utána nem is akarom eladni. Csak kérdés megéri-e? Nem értek hozzá, de ha jól sejtem nagy munka és sok pénzbe fog fájni. 30-40 cm magasságig vizes a fal. Mármint csontszáraznak tűnik (tapintásra is) mégis ilyen magasságig semmi nem marad meg rajta. Aláfalazás, szigetelés mennyibe kerül kb egy méter hosszú falra számolva?


2020. jún. 15. 15:29
 1/2 A kérdező kommentje:
Egyébként szerintem a beton aljzat miatt lett ilyen a fal. Amelyik az utcára/udvarra néz (főfal a neve?) ott csak minimálisan jelentkezett a probléma.
2020. jún. 15. 15:38
 2/2 anonim ***** válasza:

Perelhetnek utána, ha átvágjátok a vevőt.

A betonozott részt fel kell törni. Ha szárad a fal, vályoggal vissza lehet javítani, vagy meszes vakolattal(szárító vakolat).Lényeg, hogy cement nélkül.

Ha van alap, akkor lemez besajtolássa lehet vízszigetelni, aztán aljzatéval összekötni. Utána bármit csinálhatsz vele. Ha nem megy a vízszigetelés, akkor hagyományosan felújítva teljesen jó lesz.

2020. jún. 15. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!