Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Két padlószőnyeg közé milyen...

Két padlószőnyeg közé milyen burkolatváltót szoktak tenni?

Figyelt kérdés

Az egymásból nyíló szobákban ki akarom cserélni az ajtókat és a padlószőnyeget is.

Most ugye eredet házgyári ajtók vannak még, amiknek küszöbük van, amit bevontam még anno padlószőnyeg darabbal.

De az új ajtóknál már nem lesz küszöb, és nem is kell, de ott a két padlószőnyeg találkozásánál az ajtó alá milyen burkolatváltót teszek?

Mert amit járólaphoz, vinylhez tettünk, az ugye fém és arra kellemetlen mezítláb rálépni.

Van valami speciális a padlószőnyegekhez, aminek kellemes tapintású a felülete, nem hideg fém?


(Kérem az olyan kommentektől kíméljetek, hogy a padlószőnyeg nem praktikus, mert nem lehet tisztítani, tegyek inkább laminált padlót!)


2022. ápr. 28. 10:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tennék oda semmit, csak leragasztanám, nehogy felpöndörödjön.
2022. ápr. 28. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

De ha a szomszédod szobákban nem egyforma padlószőnyeg lesz, akkor rosszul néz ki, hogy csak egymáshoz van illesztve, valami váltó csak kellene közéjük. Nem?

Mert ha egyforma lenne mindenhol, akkor én is el tudnám képzelni, hogy csak összeillesztem.

2022. ápr. 28. 10:59
 3/11 anonim ***** válasza:
Nem tudom milyenek a szőnyegeid, ami egyforma vastag, ott simán így tenném! Vannak szegélyek műanyagból is kb. 1000 színben vagy akár fából is, az nem lesz hideg!
2022. ápr. 28. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Én valami szolíd fém burkolatváltót tennék: pl.

[link]

2022. ápr. 28. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Nem a kinézetével van gond, mert találnék színben hozzáillő hagyományos (fém) burkolatváltót.

Hanem hogy a padlőszőnyegen nyilván mezítláb sétál az ember, és nagyon kellemetlen a fémre lépni közben, ha véletlenül nem figyelsz rá, hogy átlépd a küszöböt (különösen, hogy ugye egy szintben lesz).

2022. ápr. 28. 13:06
 6/11 anonim ***** válasza:
hát akkor tegyél műanyagot... De az meg nem szép.
2022. ápr. 28. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Én még csak nem is láttam műanyagot. Csak fémet.

Azért tettem fel a kérdést, hogy hátha kitaláltak már rá valamit, csak még én nem akadtam rá, ami esztétikus is és kellemes is.

Milyen a műanyag?

2022. ápr. 28. 13:16
 8/11 anonim ***** válasza:

pvc-re keress rá...

pl

[link]

2022. ápr. 28. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm! :)

Nem tudom én hogy nem akadtam rá.

De igen, azt hiszem, hogy pont ezt keresem.

2022. ápr. 28. 13:28
 10/11 anonim ***** válasza:
Burkolatváltó néven vagy 100 félét kiad a google! Találtam fordított T alakút is, ami a 2 szőnyeg közt csak egy fél vagy 1 centis kis csíkot ad. vagy van süllyesztett küszöb is ami szélesebb, nem áll kijjebb, de alul bele lehet fogatni a szőnyegeket.
2022. ápr. 29. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!