Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Pár hónapja vásárolt tömbházho...

Pár hónapja vásárolt tömbházhoz lakásához lehetséges, hogy építsek teraszt?

Figyelt kérdés
Pár hónapja vásároltam egy tömbház földszinti lakást.Udvaron önálló területtel rendelkezem a többi rész osztatlan közös tulajdonban van a másik 3lakonak.de a földszinten található lakásomnak van az udvarra néző ajtó és én akarok oda fedett terasz,de az ő területükön van, állításuk szerint nem lehet de én mindenképpen le szeretném betonozni és oda épülni hozzá a tömbházhoz.igazuk van?

2022. aug. 6. 22:14
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
70%

Bocs, de ott sem csinálhat azt amit akar, mert ott is vannak szomszédok.

Viszont egy mindentől távoli tanyán már más a helyzet.

Ott tivornyázhatsz éjjelente a szintén alkoholista barátaiddal a saját teraszodon.

2022. aug. 10. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 A kérdező kommentje:
Ez is saját a különbség az hogy van 3 savanyú szomszéd gyerekkel...
2022. aug. 10. 21:10
 23/37 A kérdező kommentje:
Valaki segítene?le sem tudok betonozni magamnak egy kis részt?az is tilos?ha azt mondja 1lako zavarja tényleg ennyi volt esélyem sincs?
2022. szept. 23. 02:59
 24/37 anonim ***** válasza:
100%

"én akarok oda fedett terasz,de az ő területükön van"


Más területére akarsz betonozni?

Noooormáááális vagy??

Miért nem veszel egy SAJÁT házat és ott telibe betonozhatsz mindent?!

2022. szept. 23. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 NTBS ***** válasza:
Ha beleegyeztek lehet építeni.
2022. szept. 23. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
100%

Osszátok fel az udvart tulajdonjogilag úgy, hogy az ajtód előtt legyen a Te részed és szüntessétek meg az osztatlan közös tulajdont. Talán ebbe beleegyeznek a többiek. Különben értsd már meg végre valahára, hogy más telkére nem építhetsz, mert az BÜNTETENDŐ BIRTOKHÁBORÍTÁS! Érted, ugye?

Mit tennél, ha valahol lenne egy telked, én pedig elkezdenék ott építeni egy házat?

2022. szept. 23. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 A kérdező kommentje:
Nem nem tudom elfogadni mert ha ez az egy lakó nem kukacoskodik velem akkor biztosan lehetne de neki ne üljek az ablaka alá....ki ő hogy megmondja ha mást nem.is zavarna.... kisgyerekek a koromhoz képest aztán dumál nekem.... szóval ha ez a fenti ...nem megy bele akkor lehet Mert a többi belemegy jól gondolom?mivel jogilag neki ugyanúgy nincs tulajdonában mint nekem ha a tulajok belemennek nyert ügyem van🙏 őket eddig sikerült meggyőzni,
2022. szept. 26. 11:41
 28/37 anonim ***** válasza:
100%

MINDEN TÁRSTULAJDONOS EGYÍBEHANGZÓ VÉLEMÉNYE SZÜKSÉGES.

Társtulajdonról, ráadásul osztatlan társtulajdonról van szó.

2022. szept. 26. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 A kérdező kommentje:
Nem nem osztatlan közös tulajdonú de 2 lakó között a földhivatali dokumentumon ezek szerint nekik kell csak engedni úgy ertelmezem
2022. szept. 26. 11:45
 30/37 A kérdező kommentje:
Ilyenkor számít a lakásoknak hány tulajdonosa van vagy 1 lakás 1 ember még ha közösen tulajok akkor is?
2022. szept. 26. 11:46
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!