Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Milyen fűtést csináltassunk?

Milyen fűtést csináltassunk?

Figyelt kérdés

Most tervezzük a házunk ráncfelvarrását, modernizálását. Eddig minden szobában kis öntött vas + lemez kandalló volt. Elsősorban kazánt terveztünk, de az óriási munka lenne, nagy kémény, stb, lehet hogy nem is lenne kész az idén. Utána jött a víz teres kandalló. Az egész jónak hangzik. De gondolkodtunk légkondin is, hiába, hogy drága az áram, a fa sem olcsóbb....

100 m2 ház, szigetelés, új ablak most lesz


Ki mit ajánl, hol lehet teljeskörűen tájékozódni, létezik valami fűtés tanácsadó vagy szakember?


Köszönöm


2022. aug. 7. 10:06
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Épületgépésznek hívják a te emberedet, de a jövőbe ő se fog látni, hogy hogyan alakulnak a rezsi árak.
2022. aug. 7. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
egy hűtő-fűtő klíma mindenképpen ajánlott
2022. aug. 7. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mi most rakatjuk fel a napelemeket, plusz 2 klíma. Hát leghamarabb az se lesz kész az idén. Igaz meglévő gáz fűtésünk van, de így is 50 ezret fizettünk fűtésre havonta, most ahogy számoltuk 150 lesz...
2022. aug. 7. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Én klímára szavaznék, ha lehet H tarifával, talán ennek a legkisebb a beszerelési és üzemeltetési költsége pillanatnyilag. De mindenképpen azzal a feltétellel, hogy meghagyod a kandallókat. Jobb, ha több lábon állsz ebben a bizonytalan helyzetben.
2022. aug. 7. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Indulj ki abból, hogy gázt nem fogsz tudni "házilag" produkálni, elektromosságot viszont igen, napelemekkel, szélturbinával. Az utóbbi úgy tudom, hogy jelenleg nem engedélyezett, de változnak az idők.

Viszont ahogy előttem írták, a kandallókat tartsd meg!

Nálunk a villany és a gáz is átlagfogyasztás alatt van, pedig 80 m2-es szigeteletlen házról beszélünk, a két - jó helyen elhelyezett - kandallónknak köszönhetően, amiket az év közben keletkezett kerti fahulladékkel és 2 erdei m3 vásárolt fával fűtünk be hidegebb estéken.

Eddig ennyi elég is volt az állandó 23 fokhoz.

A lényege a mondókámnak, hogy akármit is választasz, legyen mellé még egy opció!

2022. aug. 7. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Hűtő-fűtő klíma + H tarifa.

Szigetelt házban nem kell pörgetni, tehát huzat sem lesz. Nem foglalja a helyet a radiátor, tök kényelmesen szabályozható. Csak annyira fűt, amennyire tényleg kell.


Tartalék fűtésnek esetleg egy vaskályha a nappaliba, de szigetelt házban azt nem nagyon fogod használni, mert begyújtás után félórával kisgyatyában fog mindenki rohangálni olyan meleg lesz.


Vízteres kandalló szerintem felejtős, én biztos nem hordanám be azt a több köbméternyi fát a nappalimba, na meg a hamuzás, rengeteg kosz lesz.

2022. aug. 7. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!