Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Megoldàst jelenthet-e az...

Megoldàst jelenthet-e az utólagos hangszigetelés sorhàznál?

Figyelt kérdés
Tavaly költöztünk be egy sorhàzba. A bal oldalunkon lakó szomszèdból semmit se hallunk át viszont a jobb oldali szomszédunktól mindent. A köhögést, a nevetést, a beszélgetést, hogy lehúzza a wc-t stb…Szóval tényleg mindent. A párom szerint ez azért is van mert azon a falon futnak a vízcsövek és azok vezetik a hangot. Viszont ez baromira megkeseríti az életem és nagyon zavar. Megoldást jelenthet-e az utólagos hangszigetelés ha csak az érintett oldali falat szigetelem le ? Melyik a legjobb szigetelőanyag erre a célra ? Párom azt mondta semmi értelme, de én eszeveszettül keresem a megoldást. Tudom, hogy olyan megoldás nincs ami minden hangot kizárna az életemből, de ha màr kicsivel kevesebb mindent hallanèk is sokat jelentene nekem. Köszönöm a válaszaitokat, tapasztalataitokat előre is :)

2022. aug. 8. 19:46
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én most fogom az egyik falamat 3 rétegű isotexszel leszigetelni, 2 hét múlva. Ha akarod, beszámolok az eredményről. Nálunk nem ennyire durva az áthallás, egy idős néni lakik mellettem, aki elég csendes, akkor szoktam hallani, ha a nagyothalló rokonaival beszélget. De most úgyis festetek, gondoltam, akkor rakatok fel egy ilyent.
2022. aug. 8. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Kérlek majd írd meg nekem, ha nem felejted el :)
2022. aug. 8. 20:26
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Mi is hasonló helyzetbe voltunk, a 2 fal között ment el a víz, mi a víz mögött szigeteltünk egyszer és belülről is. Kívül a víznél hang, belül hungarocel.
2022. aug. 8. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
46%

az obiban láttam olyan szivacsból készült hangszigetelő táblákat, melyeket kimondottan stúdió szigetelésre javasolnak.


(Sem hungarocell, sem kőzetgyapot nem alkalmas erre.)


A falra ragasztott szivacsra bátran lehet ragasztani valamilyen keményebb lapokat..például a legvékonyabb osb-t.


Arra vigyázni kell, hogy hangot vezető rögzítést ne fúrj a falba.



Szerintem.


Sok embernek volt ilyen problémája, de megoldotta hangszigeteléssel(mert meg lehet oldani)

2022. aug. 8. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat mindenkinek :)
2022. aug. 8. 21:28
 6/7 anonim ***** válasza:
72%
1 voltam. Tegnap felrakták a hangszigetelést, három réteg isotex. Sokat tompít, kB 60-70%-kal kevesebb az áthallás.
2022. aug. 19. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, hogy megosztottad a személyes tapasztalatod :)
2022. aug. 31. 20:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!