Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Érdemes-e egy panel lakást...

Érdemes-e egy panel lakást belső hőszigeteléssel ellátni?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

Adott egy 4 emeletes panel, ami részt vett már a panel programban, tehát kívülről szigetelve van. A lakás 4. emeleten és a tömb szélén van. Így 3 oldalsó falát nem határolja semmi. Felújítás előtt állunk és álmennyezetet szeretnénk. Érdemes a gipszkarton alá uveggyapotot és fóliát tenni ezzel megnövelni a szigetelés hatékonyságát? Vagy ez penész képzodeshez vezethet?


Előre is köszönöm a segítséget.



2022. szept. 19. 19:24
 1/10 nemaRendőrség ***** válasza:
75%

Nekem azt tanították, hogy tilos a belső szigetelés, mert csak penészedni fogsz és száraz lesz a levegő.


Egyszer egy télen kipróbáltam, lambériával. Benéztem mögé, majd vertem is le a manóba az egészet olyan penészes volt

2022. szept. 19. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 nemaRendőrség ***** válasza:
81%

Valamint én az álmennyezetet sem javaslom annyira. 2 centit lehozni nincs értelme, többet pedig nem lehet mert alapból nem túl bő a belmagasság.


Ha ennyire fáztok akkor érdemes visszanyúlni őseink technikáihoz, például egy baldachint tenni az ágyak köré

2022. szept. 19. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
94%

Belső hőszigetelést semmiképp se csinálj!

Nálunk is megvan a panelprogram, 16 cm szigeteléssel.

Télen 0,5-re (0 és 5 között) van a radiátor szelepe beállítva és minden szobában 23 és 26 C° között van a hőmérséklet. Ablakcsere is volt, műanyagra. Megjegyzem, hogy a többi lakás is nagyjából mhasonlóan van kifűtve.

2022. szept. 19. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
53%
Már voltam olyan társasházba ahol a tetőtéri lakás belülről volt szigetelve. Nagyon szép igényesen volt megcsinálva.
2022. szept. 19. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
84%

Nem arról van szó, hogy lehetséges-e és hogy szép-e, hanem arról, hogy NINCS-E KÁROS KÖVETKEZMÉNYE. Igen, van, mert penészedik.

A fentiek is írták én pedig hivatkozom egyetemi tanulmányaimra, amikor hőtant tanultam.

Kérdező, NE KOCKÁZTASS, mert ráfizetsz, a penész allergiát okozhat a család bármelyik tagjának (tagjainak).

2022. szept. 19. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
86%
Nálunk is így van már vagy 20 éve, de nem találkoztam még penésszel.
2022. szept. 19. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
50%
Ytong Multipor hőszigetelő rendszer de szakember építse be,mert nem mindegy hogy csinálod!
2022. szept. 20. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha a lakásod 3 oldalról a természetes levegővel érintkezik (csak egyik oldalról van szomszédod), akkor miért akarsz álmennyezettel segíteni a helyzeten?
2022. szept. 20. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha le van szigetelve kívülről, akkor minek kellene belülről is?
2022. szept. 20. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 nemaRendőrség ***** válasza:

@9

Legfelső szint, széle. A ház 6 oldalából 4 oldalán ő van (tetővel), ott panel esetén bármit csinálhatnak.


Főleg mivel a tetőt nem is szokták hőszigetelni, csak egy kis szurkot öntenek a betonra hogy vízzáró legyen.

2022. szept. 20. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!