Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Lábazati hőszigetelés (xps,...

Lábazati hőszigetelés (xps, eps) hangszigetelésnek is minősül?

Figyelt kérdés

[link]


Ezt a lábazati hőszigetelést néztem ki a lábazatra. A ház egyik sarkában - ahol a zeneterem van/lesz - a belső hangok kiáramlásának megakadályozása érdekében kívülre is jó lenne egy + hangszigetelő réteg (az ablak 3 rétegűre van/lesz cserélve, belső fal párazáró réteggel 10cm kőzetgyapot, ajtó upgrade-elve, garázskapu egy Hőszigetelt Hörmann kapu, stb - úgyhogy akit csak lehet, szigetelnék, hogy semmiképp ne szóljon ki a dob hangereje a pincéből :D Így a kérdés, hogy ezek az xps, vagy jelen esetben eps anyagú lábazati hőszigetelések megfelelően szigetelik a hangot is? Vagy jobban járnék, ha a ház ezen sarkában csak 20-30cm magasságig tennék vízálló lábazati szigetelést, a többi felső részére pedig vakolható kőzetgyapotot? Ez is opcionális lehet, bár lehet nem szarakodnék vele (pontosabban a szakember :D) Ha viszont mondjuk 50%-al jobban csillapítaná a kiáramló hangot, akkor megkérem a szakit :) Tudna ebben hasznos választ/tapasztalatot nyújtani?


Köszi!


2022. okt. 12. 20:44
 1/5 anonim ***** válasza:
Benne van a nevükben is, ezek hőszigetelő és nem hangszigetelő anyagok. Hangszigetelni beltérben lehet akusztikus szivaccsal, vagy valamilyen spéci gipszkarton fallal.
2022. okt. 13. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Sűrű anyagokkal lehet hangszigetelni: beton, tégla, gipszkarton.
2022. okt. 13. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi. Jelen esetben akkor valóban alkalmasabb lenne, ha a háznak ezen sarkát (de csak ezt az sarkát)20-30cm magasságról felfele vakolható kőzetgyapottal lenne szigetelve? Ezek bizonyítottan remek hangszigetelő anyagok (úgy tudom, jelentősen szigetelődik a zaj, aki a teljes házát ezzel fedi be - nekem csak a zeneszoba körül kerülne ez a lábazathoz)
2022. okt. 13. 18:42
 4/5 A kérdező kommentje:
No2 - ahogy említettem is, a beltérben lesz 10cm kőzetgyapot + gipszkarton réteg. Elég kicsi a hely, így habár jó lenne, ha két réteg gipszkarton kerülne fel, nagyon kicsi lenne a hely, így marad az egy. :/ Ezért is gondolkodom további javításon - így jött a külső vakolható kőzetgyapot a sarokra. :) Köszi!
2022. okt. 13. 18:43
 5/5 A kérdező kommentje:

Most olvasom külföldi fórumokon, hogy az XPS anyag habár nem rendelkezik tömeggel (mint ahogyan írtátok), segít a kiáramló hang megakadályozásában, valamint nincs szignifikáns differencia a kőzetgyapot és az XPS között hangszigetelést tekintve:


[link]


Így ezesetben marad az XPS a lábazatnál. :)

2022. okt. 13. 19:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!