Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Igaza lehet a közeli ismerősei...

Igaza lehet a közeli ismerőseimnek?

Figyelt kérdés
Bitumenes zsindelyes tetőnk van, amiről tudni kell, hogy legkésőbb 6-8 évente érdemes lecserélni, mert az idő kikezdi a szépségét. Eddig két ilyen csereciklusunk volt, jövőre lenne a következő betervezve, de közeli barátaim igyekeznek lebeszélni róla, hogy szerintük ez pénzkidobás, mert a tetőnek nem szépnek kell lennie, hanem funkcionálisnak. Ebben igazuk is van, de szerintem a ház szépségéhez a tető is hozzátartozik, nem csak a külső falak. Erre ilyen érvek hangoznak el, hogy a tetőt nem nézi senki... Amúgy ebben is igazuk van, de engem zavar, hogy valami el van használódva és úgyhagyom... Holott megtehetném, hogy lecseréltetem, hiszen van rá pénzem.

2022. okt. 25. 16:41
1 2
 11/15 nemaRendőrség ***** válasza:
15%

Nekem nincs nagy bajom a bitumenes zsindellyel, jól is tud kinézni.


Igenis fontos a tető kinézete a ház megítéléséhez, ha meg tudod engedni a cserét akkor hajrá

2022. okt. 25. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
93%
Mi 5 évente a falakat szoktuk körben kicserélni.
2022. okt. 25. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
93%
Erre szokás mondani, hogy "Száli, te nem panaszkodsz, hanem dicsekszel !"
2022. okt. 25. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
79%

Nekem azért van bitumenes zsindely, mert a palát a vihar kétszer is (kis mértékben) megrongálta, és untam a javítgatást. Aztán a tetőfedő, akivel megállapodtam, azt mondta, hogy a szarufák a cserepet nem bírnák el, de a bitumenes zsindelyt igen.

Ennek már legalább 12 éve (vagy több), és az égvilágon semmi baja nincs a zsindelynek. Jó, látszik, hogy nem vadiúj, de hát a cserépen is meglátszik pár év után, hogy nem vadiúj. De azért még elég jól néz ki, és hibátlan is, praktikus is. Nagyapám háza még megvan, arról már vagy háromszor dobott le cserepeket a vihar, a zsindelynél esélye sincs.

2022. okt. 26. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Mesterek...😂
2022. okt. 26. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!