Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Családi ház fűtése fűtésre...

Családi ház fűtése fűtésre optimalizált klímával, vagy levegő-víz hőszivattyú kiépítésével?

Figyelt kérdés

Röviden: adott egy családi ház, melynek alapterülete 59m2. A bejárati ajtón belépve egy 30m2-es amerikai konyhás nappali van, aminek a végén nyílik 1-1 10-10m2-es háló és dolgozószoba + fürdő. Itt van egy lépcső az emeletre (tetőtér), ami kb. 45m2 és egy nagy helyiség (nappali) van ott jelenleg + egy fürdő. Tetőtér szigetelt, homlokzaton 15cm grafitos dryvit, lábazaton 10cm. XPS


Egy ősrégi gázcirkó adja a melegvizet a csaphoz, valamint a radiátorokhoz is. A radiátorok leszerelésre kerültek, padlófűtés nincs kiépítve.


H Tarifa bevezetése folyamatban van. Én alapesetben a földszinti nappaliba terveztem egy 3.5kw-os -30 fokig fűteni képes Fischer legjobb klímáját (400k beszereléssel) + a tetőtérbe is egy ilyet (mindkét helynek a csövezése már ki van vésve), a melegvizet pedig továbbra is a cirkó adná. Majd meglátnánk, hogy a két kis 10m2-es helyiségbe mennyire fog átáramlani a meleg a nappaliból, legrosszabb esetben egy kis 500W-os panelt gondoltam betenni a hálóba, ami wifin keresztül, csak az éjszaka folyamán kapcsolna be - ha eléri a beállított hőfokot.


A B opció pedig egy levegő-víz hőszivattyú kiépítése: ehhez maga a hőszivattyú is már a többszörösébe kerül a 2 klímának az árához viszonyítva + a telepítése + a helyiségekbe a padlófűtést el kellene helyezni + a pince/garázs födémet szigetelni kellene (ami amúgy jó lenne, csak nincs hely :D)


A kérdés: szerintetek megéri a ++ milliókat és erőfeszítést a levegő-víz hőszivattyús rendszer kiépítése, vagy maradjak az eredeti, 800 ezres 2 csúcs klíma beszerzésén? (Igazából már ebből is látszik, hogy utóbbira hajlok, mivel mindig is szerettem a klíma adta meleget + a hang sem zavar sosem, csupán a belső énem lehet, hogy egy szimpla megerősítést vár… :D )


Köszi!


2022. nov. 6. 16:38
 1/5 nemaRendőrség ***** válasza:
50%

Két klíma és inkább villanybojler adja a melegvizet ne gáz.

Abból is tudsz venni hőszivattyúsat ami nyáron szinte semmit nem fogyaszt, és télen is jobb a fogyasztása.

Így a gáztól teljes egészében meg tudsz szabadulni

2022. nov. 6. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
63%

Klímák a lakóhelyiségekbe, fürdőszobába mehet az egyszerű ventilátoros hősugárzó.

Nem rossz a hőszivattyú sem, de mivel ki kell építeni hozzá a padlófűtést, így valóban sokkal drágább megoldás.

HMV-nél 4-5 főre már jobban megéri az említett hőszivattyús bojler, mint a hagyományos fűtőszálas.

Szigetelni ne felejts el, különben a klímákban a ventilátor nagyon fog pörögni, úgy nem komfortos.

2022. nov. 6. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Szuper, köszi a megerősítéseket!


Szívem szerint, én is kiiktatnám a gázt a házból (ez lett volna az eredeti terv), viszont több tényező is szól a jelenlegi megtartása mellett:


1) A cirkó a pincében/garázsban van (-1 szint), fűtetlen helyiségben. A bojlernek többet kellene dolgoznia a lehűlés miatt + a hosszabb vízút miatt. Bár kiküszöbölhető, ha a fürdőbe viszem át a bojlert - viszont az emeleten is van egy fürdő..


2) Ha marad a cirkó a melegvíz előállításához, akkor A rezsicsökkentett limitet biztosan nem fogom túllépni, mivel a fűtés is más órát fog pörgetni (H tarifa). Ha viszont bojlerre esne a választás, a hőszivattyús Ariston évente kb. 600kwh-ot fogyaszt, míg a cirkóval korábban kiszámoltam, a várható éves gáz költségem kb. 16.000-20.000 Ft (ráadásul csak én és párom fogunk élni ketten, nem lesz 4-5 ember (max vendégekkor)).


3) Valamint, ha marad a jelenlegi cirkós vízmelegítés, akkor az erre szánt összeget allokálhatom másra. :) (Cserébe szopok majd a melegvízzel, ha bekrepál a cirkó (eddig 2 évente mindig megadta magát a tél folyamán a másik helyünkön XD))


Egy szó, mint száz, ha a H tarifára lehetett volna kötni a hőszivattyús bojlert, akkor csinálnám, így viszont nem éri meg. Vezérelt órának meg már nincsen helye + ahhoz is külön meg kell mostantól vásárolni a + ampereket, valamint okos bojler nem is nagyon szereti a vezérelt áramot :/


köszi az infókat

2022. nov. 6. 19:15
 4/5 anonim ***** válasza:
Egy hőszivattyú kb. 3 millió és még a padlófűtést is ki kell aakítani.
2022. nov. 6. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Klima.és ha lehet mitsubishi,toshiba.
2023. jan. 14. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!