Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » 40-50 milliós lakásra megéri...

40-50 milliós lakásra megéri 300-400 ezerért valódi biztonsági bejárati ajtót rakatni?

Figyelt kérdés

A lépcsőházamban a lakások felénél még a házzal együtt 40-50 éve épült régi semmit nem érő "kartonpapír" ajtók vannak. A másik felénél nagyjából ezek a kínai műanyag vagy Hi-Sec ajtók, amikről csak rosszat lehet olvasni a neten biztonság szempontjából, bár nem néztem meg mindegyiket, de sokon még a címke is rajta van és onnan látszik.


Megéri egy valódi biztonsági ajtót berakatni, amit nem 5 másodperc vagy 1 perc feltörni, mint az előbbieket? Én ahogy most látom az árakat nagyságrendileg nem látok különbséget a 150 ezer (kínai fos) és a 300 ezer között (egyszerűbb kivitelben már van ennyiért is valódi jó ajtó) és ha már egyszer költenék rá, akkor inkább a jobbat venném. Sok értéket nem tartok itthon. Ha jönne egy betörő max. fél millió értékű műszaki cikket vagy egyéb dolgokat tudna elvinni.


2023. jan. 8. 11:52
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Annyiban érdemes, hogy sokkal kevesebb zaj jön a lépcsőház felől. Olcsó ajtó is jó lehet, esetleg kombináld egy riasztóval, arra biztos felfigyelnek a szomszédok. Persze mellé egy táblát, hogy van riasztód, és akkor jóeséjjel nem háborgatják az ajtódat.
2023. jan. 8. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
96%

Ha nincs értéked te döntöd el mi miért éri meg. A két ajtó közt eltérés a minősítés. Lehetne részletezni a dolgokat, de nem hinném, hogy érdekelne.

Nekem fos kínai van. Azzal a különbséggel, hogy a cilinder betéteket kicseréltem egy felső közép kategóriásra. A hajtogatott lemeztok a beépítéskor teljesen ki lett fújva purral, hogy ne lapuljon csak úgy. Innentől van egy tűrhető hang és hőszigetelt ajtóm olcsón, jó zárakkal.

2023. jan. 8. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
95%

Normál családi házra való ajtót kell venni, annak jó a hangszigetelő tulajdonsága. Alu küszöbbel roto vasalattal vagy ezzel egyenértékűvel. Egy közepes biztonsági cilinder betéttel a zárba bőven elegendő. Ha egyedi mérős a fűtés akkor még a jó hőszigetelő képessége is előnyös.


Ennél többet nagyon feleslegesnek érzek. A szomszédok miatt nem kell aggódni, ha éppen szedik szét az ajtódat éjjel, vagy fel sem kelnek rá vagy pedig semmit sem tesznek. És inkább kimaradnának belőle.


Jó példa erre a munkatársam infarktusa. Délutáni csúcsforgalomban egy győri kereszteződésben összeeset miközben a kocsijához igyekezett. több tucat gyalogos ment el mellette bármilyen segítség nyújtás nélkül, pedig egy jól öltözött igényes kinézetű 60 éves férfiról volt szó. Végül egy autós ált meg... Sajnos ez nem egyedi eset! Tehát a nagy számok törvénye alapján biztos lenne olyan aki közbeavatkozna miközben feszítik fel az ajtódat, akár csak kiordibálva a lakásából, hogy hívta a rendőrséget. A kérdés már csak az, hogy a szomszédaid melyik csoportba tartoznak. Az embereket ha megkérdezed 100/100 azt mondaná ő biztosan beavatkozna, ezzel csak az a baj pánik helyzetben nem mindig úgy cselekszik az ember ahogy gondolja hogy kéne...

2023. jan. 8. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
95%

Érdekes dolog ez. Bármennyire is ott van a propaganda, alapvetően a kínai ajtón sem jön be átlag betörő. A zárakat ott is ki tudod cserélni minőségi darabra. Ha meg nekiáll szétbaltázni az elég hamar fel fog tűnni a szomszédoknak.


Nekem amúgy bika biztonsági ajtó van, nem bántam meg. Igaz nálam nem is a biztonság volt az opció, hanem nyitott kültér van és előttem járnak el a szomszédok. Így meg szinte minden zajt megfog.

2023. jan. 8. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
94%

Ezek általában a könnyű prédára mennek. Nekem azt tanították, hogy ha a szomszédénál eggyel jobb az ajtód, akkor már jó esélyed van rá, hogy nem hozzád fognak bemenni. Az, hogy 50 millió a lakás, nem számít. Az már inkább, hogy milyen értékű mozdítható értéktárgyak vannak benne.

Nekem szerencsém volt, a lakást jó ajtóval vettem, ha nem így lenne, kicseréltetném, de nem elsősorban a még nagyobb biztonságért, hanem mert a szemben lakó szomszédom mindkét gyereke rendszeresen gyakorol otthon (fúvós) hangszeren.

2023. jan. 8. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
95%
Nyilván megéri egy jó minőségű bejárati ajtó. A teli acéllemezes, több pontonton záródóakat nem tudják pajszerral kifeszíteni. 2-3 jó fajta zárbetétet 20-30 perc kifúrni. Na ezzel senki nem próbálkozik egy társasházban. Keres valami könnyebb melót.
2023. jan. 8. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
20%

A fentiekben leírták, hogy hogyan gondolkoznak a naiv amatőrök.

1. Bármelyik ajtózárat max. 2 perc alatt lehet hangtalanul kinyitni.

2. Minél drágább ajtód van, annál nagyobb értéket sejtet a betörők szemszögéből.

3. A 40-50 milliós lakás az manapság csupán a belépőszint egy szokásos paneltelepen.


Valószínűleg hihetetlenül hangzik, de a legtöbb "biztonságinak" nevezett zárat ki lehet nyitni pl. egy doboz gyufával, két gémkapoccsal, vagy akár egy elektromos fogkefével is.

Ha elhagyod a kulcsodat meg fogsz lepődni, hogy a kihívott zárszakértő hány pillanat alatt nyitja majd ki a félmilliós bejárati ajtódat.


[link]

2023. jan. 8. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
95%

"A fentiekben leírták, hogy hogyan gondolkoznak a naiv amatőrök."


Attól hogy ezt ide böfögted a tények azok még tények maradnak, nem az akciófilmekből kell tájékozódni. Azt tegyük hozzá a "betörők" 99%-a nem a filmekben látott mesebeli besurranótolvaj aki 2 perc alatt kinyitja a zárat meg zsebben van nála a dekóder ami minden kódot feltör aztán meg elhúz az aktuális szuper sportkocsival a naplementébe :D


Átlag betörő, besurranó tolvaj elég primitív, az alapokat figyeli ki, hova tud egyszerűen bejutni. Nyilván aki marha nagy értéket akar rabolni, az alapvetően nem panellakásokra fog utazni.


A zárszakértők sem pillanatok alatt nyitogatják a zárakat... :D

2023. jan. 8. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
93%
Most hogy a biztonsági ajtót (bocsánat, a VALÓDI biztonsági ajtót) külön megkérdezted, remélem írsz ki kérdést a klímáról és a redőnyről is...
2023. jan. 8. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

"Bármelyik ajtózárat max. 2 perc alatt lehet hangtalanul kinyitni."


Ahhha, egy youtube videóban ahol kényelmesen egy asztalnál ül, 1 hétig gyakorolta és a faszikámnak van 20 év záras tapasztalata.

A valóságban Rikkárdó egy random zárat nem kezd el pickelni. Feszíti, töri, ha 5 perc múlva nincs bent, iszkolnak, mert bármikor kinézhet valaki a folyosóra.


A feszítés és zártörés ellen nagyon jó védelmek vannak már.

2023. jan. 9. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!