Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » 50-80 eFt nettó (igen, mindent...

50-80 eFt nettó (igen, mindent levonva, már tisztán) minden ledolgozott napon csupán festésért és glettelésért? Egyre több szobafestőtől hallom és olvasom ezt. Kelet-Magyarországiaktól is! És ezek egymaguk dolgoznak, nagyrészük még mindig KATA-s.

Figyelt kérdés

Tudom, hogy a fenti összegekre rájönnek még az anyag költségek, járulékok, parkolási díjak, esetleges szerszám kopások (bár glettvas, vagy keverőszár nem hiszem, hogy gyakran cserés lenne, igaz laikus vagyok a témában), de...


Mégsem gázkészüléket javítanak, vagy villanytszerelnek...


Akkor ez utóbbiak mennyit tesznek zsebre húsz munkanap után? Dupláját?


(Netán igazak a fenti munkadíjak és hiába egyedül dolgoznak, esetlegesen olyan gyorsan dolgoznak, hogy egy nap több munkát is képesek teljesíteni, ezért nagyobb a nyereség? Míg az egyik szoba szárad, megy máshova glettelni, majd utána harmadik helyre hálózni, este újból festeni és így tovább?)


Vagy már megint a szokásos "ekkora halat fogtam, kétszer akkora lett estére belőle" című túlzást hallom folyvást, hiszen ekkora munkadíjakat teljességgel képtelenek már a magyarok kifizetni a festőknek - újabb kiszínezett füllentés van születőben? 😀



2023. jan. 12. 19:45
1 2 3 4
 11/40 A kérdező kommentje:

Szerintem ő arra gondolt, hogy például anno a franciák kisírták maguknak (tüntetésekkel, munkabeszüntetésekkel) a harmincöt órás munkahetet, és addig vonultak (tömegesen!) az utcára, míg meg nem teljesítették a követeléseiket. Ezzel, illetve hasonló esetekkel ellentétben itt sosem szüntetnek be semmit - tömegesen.


A magyar - szokásos szerint - mindent tűr...


...és folyvást mindig másoktól várja (várná) a saját boldogulását.

2023. jan. 13. 13:29
 12/40 A kérdező kommentje:
"Szokás szerint" - a mobilom indokolatlanul javította.
2023. jan. 13. 13:31
 13/40 anonim ***** válasza:
100%
Csak annyit tennék hozzá, hogy nekem mester még számlát sosem adott! Kivéve gázszerelőt. Ugyanez a helyzet a fodrász, kozmetikus stb. szakmákban dolgozókkal. Úgyhogy az itt iparosok által kiszámolt költségek, jórészt hazugságok, legfőképpen az adózás tekintetében.
2023. jan. 13. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
71%
Amíg van rá kereslet addig ez van, sajnos egyre kevesebben engedhetik meg maguknak hogy szakmunkást hívjanak. Nem lennék most szakmunkás az biztos.
2023. jan. 14. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
78%

#13

Amit én számoltam az full hiteles a mi oldalunkról.

2 személyes vállakozás, 1 tulajdonos, 1 alkalmazott

Tulajdonos havi nettója 5-700 között és mindig számlázunk

Főleg mivel az elmúlt 1-2 év a támogatásokról szólt, nem is nagyon volt más választás

2023. jan. 14. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
100%
Csak az elit hív szakmunkást ki mostmár kifutnak ezek a szaporító támogatások és leereszt a lufi. Mostmár nem érdemes szakmunkázni!
2023. jan. 15. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
29%
Azon csodálkozom, ez probléma. Megélni mindenki meg akar. Manapság a fizetés, ha van egy fő kereső (tehát a másik kevesebbet keres), és a 2 felnőtt, 2 gyerekes család mondjuk 80 m2-t igényelne, fűtéssel, 4 mobiltelefon, net, iskola, netán autóval elvinni a kicsit, a nagy meg másik városban jár egyetemre (még szó nincs nyaralásról), akkor mondjuk egy 700 netto a reális. Az napi 50-el 14 nap. Állásban ezért 19-21 napot kell dolgozni, na de van minden napra a festőnek munkája? Nincs. És, ismétlem, azokon a napokon is enni és fűteni akar, amikor nincs munkája. Van még kérdés?
2023. jan. 15. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
53%
Aki gyárban keres 2-300 ezret, az hogy nem hal éhen?
2023. jan. 15. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 A kérdező kommentje:

"Most már nem érdemes szakmunkázni."


Mit javasolsz a jelenlegi munkásoknak?


Milyen területen helyezkedjenek el? Mely irányban képezzek tovább magukat, ami legalább annyira megéri nekik (nettó nyereség), mint az utóbbi évek festései, vagy villanyszerelései, vagy ács munkái?

2023. jan. 15. 18:48
 20/40 A kérdező kommentje:

"Aki gyárban keres 2-300 ezret, az hogy nem hal éhen?"


Az előtted levőt, ami miatt ezt kérdezted azt lehet troll írta. Passz.

2023. jan. 15. 18:50
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!