Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » 50-80 eFt nettó (igen, mindent...

50-80 eFt nettó (igen, mindent levonva, már tisztán) minden ledolgozott napon csupán festésért és glettelésért? Egyre több szobafestőtől hallom és olvasom ezt. Kelet-Magyarországiaktól is! És ezek egymaguk dolgoznak, nagyrészük még mindig KATA-s.

Figyelt kérdés

Tudom, hogy a fenti összegekre rájönnek még az anyag költségek, járulékok, parkolási díjak, esetleges szerszám kopások (bár glettvas, vagy keverőszár nem hiszem, hogy gyakran cserés lenne, igaz laikus vagyok a témában), de...


Mégsem gázkészüléket javítanak, vagy villanytszerelnek...


Akkor ez utóbbiak mennyit tesznek zsebre húsz munkanap után? Dupláját?


(Netán igazak a fenti munkadíjak és hiába egyedül dolgoznak, esetlegesen olyan gyorsan dolgoznak, hogy egy nap több munkát is képesek teljesíteni, ezért nagyobb a nyereség? Míg az egyik szoba szárad, megy máshova glettelni, majd utána harmadik helyre hálózni, este újból festeni és így tovább?)


Vagy már megint a szokásos "ekkora halat fogtam, kétszer akkora lett estére belőle" című túlzást hallom folyvást, hiszen ekkora munkadíjakat teljességgel képtelenek már a magyarok kifizetni a festőknek - újabb kiszínezett füllentés van születőben? 😀



2023. jan. 12. 19:45
1 2 3 4
 21/40 A kérdező kommentje:

Mindenesetre az eljövendő időszak valóban nem lesz könnyű. Senkinek.


Minden változni fog - valamennyire mindenképpen.


Ezt bekalkulálva lesz szükséges az eddig megszokottakat (eddigi kerékvágást) újra átgondolni, majd alkalmazkodni.

2023. jan. 15. 18:55
 22/40 anonim ***** válasza:
75%
Amúgy, én még nem tapasztalom azt a nagy vállságot, amit ígértek.
2023. jan. 15. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
21%
Legalább a gyárban fixen meg van az a kis alamizsna, amúgy azt javasolom a szakiknak hogy: külföld! Más választás itt úgy sem lesz.
2023. jan. 15. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 A kérdező kommentje:

Már megint külföld? Nem becsmérlő hangnemben kérdem, nem akarok véletlenül sem beléd állni, csupán arra gondolok ezalatt, hogy évekkel ezelőtt (is) külföldet (nyugatot) javasoltak egy halom embernek, és sokan el is jutottak nyugatra, majd most ismét nyugat lenne a cél?

Úgy értem eddig is - folyamatosan - külföld volt a javaslat (vagyis nem változott azóta semmi szerintem).

2023. jan. 15. 23:08
 25/40 anonim ***** válasza:
29%
Én nem szálltam el a m² árakkal régen se, és most sem. Kényelmesen elvagyunk, és van is munkám remélem még jó sokáig!
2023. jan. 15. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
70%

Csak divatból mondják ám ezek külföldet, de ott sincs kolbászból a kerítés...A másik, legtöbb szakmunkás semmilyen idegen nyelvet nem beszél. Lehet ingázni osztrákba is, de már elég nyomottak a bérek. Ha beljebb mentek ott meg csak tróger munka van amit az osztrák meg a német már nem akar megcsinálni...

Tartalékolni kell, ez a megoldás, mert most bőség van az építőiparban és gazdagság. Akinek van esze az félretesz. Akinek nincs az meg majd később sipákol, mint néhány régebbi szinész pl. akik annak idején jól megszedték magukat de elverték mindet, most meg nyafognak hogy kevés a nyugdíj...

2023. jan. 15. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
0%
Én írtam a külföldöt, de nem tudom itt sokan mire gondolnak... Most is onnan írok, konkrétan Salzburg mellett vagyok. Tavaly jöttem ki dolgozni, persze meg kell tudni szólalni az adott nyelven de úgy tudom a szakmunkásoknak sincs tiltva a nyelvtanulás. Szóval nincs kolbászból a kerítés itt a virslit jobban szeretik...ekkora proli (bocsi) dumát...várom mikor dobja be valaki a "hanyatló nyugatot" még. Fontos a pénz de úgy gondolom nem minden, az ember mentális, lelki egészsége sokkal fontosabb ami otthon nem adatik meg. Az csak egy plusz hogy többet keresek itt, biztos agyonhajtva agyonstresszelve otthon is meglenne ez a pénz de köszi nem. Itt a 8 óra munka az valóban annyi sőt sokszoros kevesebb, és minden szabály be van tartva!
2023. jan. 16. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
76%

A szakemberek nyugaton sem keresnének sokkal többet.


Az jár jobban, aki a gyári melót hagyja itt, de egy villanyszerelő vállalkozó nem.

2023. jan. 16. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
Jobban jár a villanyos is, ha beszél nyelvet itt ahol én vagyok kapkodni fognak utána.
2023. jan. 16. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
100%
Mennyit keres ott egy villanyszerelő?
2023. jan. 16. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!