Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Panellakásban hogy lehet a...

Panellakásban hogy lehet a szobába bevezetni a vizet?

Figyelt kérdés
Azon gondolkozunk, hogy a konyhát áthelyezzük a nappaliba, a konyhából pedig szobát csinálunk. Azt tudom, hogy a gázt ki lehet kötni, és helyette villanytűzhely lenne. De a mosogatógép/mosogatócsap honnan kapná a vizet, és hová menne a szennyvíz? Meg lehet ezt valahogy oldani? És körülbelül mennyibe kerülne?

2023. febr. 25. 23:39
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
0%
A vizet simán átkötik, főleg a modern, műanyag csövek korában. A szennyvíz, na az lehet a gond. ÉN, 100%, hogy konyhamalacot is beszerelnék.
2023. febr. 26. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Az eredeti konyha kiállásaiból kell átvezetni a vizet és oda visszavezetni a szennyvizet, vagy a fürdőszobából kell átvinni csövekkel.

Más megoldás nincsen, mivel alatta, felette a lakásokban marad ahogy van és nem fúrhatod keresztül az alattad levő szinteket, szobákat, hogy felhozd a vizet meg levidd a szennyvizet.

A panelekben ez a megoldás nem igazán kivitelezhető, hogy a konyhát máshová teszik, pont emiatt. Ezért szoktak másféle átalakításokat csinálni.

Ennél még az is járhatóbb ha áttöritek a falat valahol és úgy növelitek meg a konyha méretét. Sokáig laktam panelben, több helyen. Az egyik szomszédnál a konyha és kis szoba közös falát törték át (kivették az ajtót és szélesítették a nyílást), boltívet kialakítva majdnem a konyha szélességében és ezzel növelték meg a méretét, a szoba helyén lett egy étkező rész és afféle kis nappali, tévével. Így a nappali és a másik szoba lett a két hálószoba. Egy másik szomszéd a folyosón vette ki a beépített szekrényt ami L alakban így a konyhával élhetőbb méretet jelentett, mellette a kis szoba ajtaját áthelyezték egy másik falra és már nem a konyhai folyosóról nyílt. A gyerekkori barátnőmnél meg a nappalit választották ketté, az ablak felöli részből neki lett külön szobája, a középső, folyosóról nyíló rész átjáró szerű lett és ott alakítottak ki egy étkezős kis nappalit.

Ami csúcs volt, az egyik ismerősünk megvette a szomszédjuk feléjük eső szobáját és abban a lakásban befalazták az ajtaját, a lakásukkal közös falba meg ajtót vágtak. A 3 szobás lakásból így 4 szobás lett, 3 háló+nappalival. Nem kellett elköltözniük csak azért, hogy a 2 gyerek külön szobába mehessen arra a pár évre amíg még otthon laktak a szüleikkel. Hogy ezt mennyire legálisan oldották meg azt nem tudom.

Ezeket csak azért írtam le, hogy mutassam el tudok képzelni extrém megoldásokat, de a konyha áthelyezése csak úgy oldható meg ha végigvezeted a csöveket a szobák falán. Az meg a szennyvíznél nagyon rizikós egy dugulás lehetősége miatt.

2023. febr. 26. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
A panelokban a nem megfelelő falon készített ajtók és fal-eltüntetések speciális, adott esetben, épület-összeomlást okozhatnak.
2023. febr. 26. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha van a konyha mellet közvetlen egy szoba akkor van esély a meoldásra.Amúgy nem mindenfalat lehet kibontani és nemárt statikus szakvéleményt kérni legfőképp a magad védelmére mert ez elég ingoványos talaj,főleg panelban!(A fal kibontásra gondolok panelban)!De azért lakószóba fölé áthelyezni,vizes helyiséget,csatornát hát nem irigylem az alattad lakót!
2023. febr. 26. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Én 2 éve nézem a lakás hirdetéseket a városomban és jó néhány ilyen hirdetéssel találkoztam már, amikor panellakásban amerikai konyhát csináltak a nappaliból, a korábbi konyhából pedig szobát. Tehát valahogy megoldható és nem is olyan iszonyú ritka dolog, bár nem is gyakori.


Pesten voltam egy ismerősöméknél házi buliban, nekik a 8. kerületben van 17 emeletes panel vagy csúsztatott zsalus házban lakásuk és ők is ugyanezt csinálták meg. A konyhából sima szoba lett, a nappaliból pedig amerikai konyhás nappali.

2023. febr. 26. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Alaprajzfüggő.

Ha a strang akna, vagy valamelyik vizes helyiség van a leendő konyhapultod túloldalán, akkor simán megoldható.

Ugye a probléma akkor van, ha a közekedőn kéne keresztülvinni a csatornát

2023. febr. 26. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
28%
Egy vízszerelő könnyen megcsinálja.
2023. febr. 26. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Van közös fal a konyha és a nagyszoba között, de a konyhapult túloldalán a fürdő és a wc van. Én is láttam már több ilyen lakás hirdetést,így merült fel az ötlet. Egy lakást megnéztünk, ott elég messze vitték át a konyhát, 2-3 falon át, úgyhogy valahogy biztosan meg lehet oldani. A másik opció, hogy van az előszobába egy csúnya nagy beépített szekrény, annak helyére is simán odaérne a konyhabútor, az a fürdővel szembe van, kb 1 méterre. (Falat nem akarunk bontani)
2023. febr. 26. 09:54
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

#8 Ahogy leírtuk, mindent meg lehet oldani, csak pénz kérdése. Az alaprajzotok és lehetőségeitek függvénye.

Szakembert kell róla megkérdezned, mert ő tudja megmondani a ház és lakás ismeretében, hogy melyik a legjobb megoldás.

Az előszoba szekrénnyel légy óvatos, azt általában valamilyen cső eltakarására is használják, nem biztos, hogy a teljes hely felszabadul. Meg oda nyílik a folyosó, bejárati ajtó. Nem biztos, hogy ideális ott egy konyha.

2023. febr. 26. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Ez az alaprajz


[link]

2023. febr. 26. 11:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!