Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Panellakásban hogy lehet a...

Panellakásban hogy lehet a szobába bevezetni a vizet?

Figyelt kérdés
Azon gondolkozunk, hogy a konyhát áthelyezzük a nappaliba, a konyhából pedig szobát csinálunk. Azt tudom, hogy a gázt ki lehet kötni, és helyette villanytűzhely lenne. De a mosogatógép/mosogatócsap honnan kapná a vizet, és hová menne a szennyvíz? Meg lehet ezt valahogy oldani? És körülbelül mennyibe kerülne?

2023. febr. 25. 23:39
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
51%

#10 Nem egyszerű a helyzet. De ha már át akarjátok rakni a konyhát, talán a legkevésbé fájdalmas ha oda próbáljátok meg átvezetni a csöveket ahol a képen a kanapé van. ha valahogy meg lehetne oldani hogy a konyha helyett kialakított szoba ne a folyosóról nyíljon hanem a nappaliból, akkor a mostani ajtó mellett simán el lehetne vezetni oda a szennyvíz és vízvezetékeket. A folyosónak így levágott darabja meg lehetne tárolóhely, ahol nem gond ha van a földön a fal mellett egy vastag szennyvíz cső.

Az első kis lakásunkban hasonló helyen volt a nappali és szoba mellette, ott gyárilag a kis szobának 2 ajtaja volt, az egyik a folyosóra, a másik a nappaliba. Nem is fért be más az ajtók miatt csak egy franciaágy.

De ezért kell a szakember, hogy ő megvalósítható, reális ötletet mutasson nektek, hátha el lehet vinni a szennyvizet a küszöb szintje alatt.

2023. febr. 26. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Ezt úgy lehet, hogy körbeviszed a konyha falán egy előtetfallal/alagúttal.
2023. febr. 26. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

"hátha el lehet vinni a szennyvizet a küszöb szintje alatt." ez teljesen kizárt, panelban a gerinc csatlakozás is elég magasan van (kb 20 cm a padlótól), és addig végig lejtés is kell.

a födembe nem süllyeszthetsz semmit

2023. febr. 26. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
33%

1. vagyok, a 0%-os.


Hiába a lepontozás, megoldható a dolog. Pl. nálunk a pincében van kézmosó a műhelyben, a szennyvizet egy kis szivattyú nyomja fel. De ilyen trükköket egy jó vizes tud.

2023. febr. 26. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
#14 Ne vedd magadra a 0%-t, inkább a konyhamalacnak szólt talán nem a többinek. Én eleve nem szeretem a konyhamalacot ha alkalmazzák (nem való a magyar szennyvíz rendszerhez) ezért nem nyomtam zöldet rá (pirosat se).
2023. febr. 26. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
44%
15. Ebben igazad van, de mivel én az utólagos, vékonyabb elvezetőcsöves rendszerben gondolkodtam a panel miatt, oda sajna muszáj lesz, hacsak nem akarnak xopni a dugulásokkal.
2023. febr. 26. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
#16 Igen, ez jogos.
2023. febr. 26. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
72%

14

ez a panelban kivitelezhetetlen, hogy szivattyú nyomja át a szennyvizet. Elméletileg kivitelezhető, gyakorlatilag túl sok pénzbe és túl sok kellemetlenségbe ütközik. A panelban vannak ám alattad-fölötted szomszédok, ha a tizediken lehúzzák a wc-t, azt hallani a harmadikon is, és ha a mosogatógép megy (meg a szennyvizpumpa ugye) akkor csak az egész ház fog feljelenteni.

2023. febr. 27. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
72%
18 as teljessen igazad van!Panelban bizonyos korlátok vannak átépités szempontjából amit be kell betartani,ha nem tetszik a beosztása,alaprajza akkor neked nem szabad panellakást vásárolnod!Vegyél inkább egy lepukkant kádárkockát ott a kedved szerint alakithatsz,áthelyezhetsz szinte mindent!Csak elegendő pénz ill egy két jó szakember kell hozzá!Sok sikert.
2023. febr. 27. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!