Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Ház vásárlás előtt vagyunk,...

Ház vásárlás előtt vagyunk, de mint kiderült a kiszemelt háznak ugyan van alapja, de egyrésze kő(a kis szoba oldala), illetve nincsen vízszigetelés. Pár helyen látni, hogy a fal vizesedik. Injektálásról vélemény? Hosszú távon jó?

Figyelt kérdés
Normális válaszokat kérek! Köszönöm

2023. ápr. 12. 17:09
 1/10 anonim ***** válasza:
92%
Keress másik házat.Már ha hosszútávon jót akarsz magatoknak.
2023. ápr. 12. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
94%
A kőfalnál nem biztos ,hogy müködik az injektálás.
2023. ápr. 12. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
100%

Anyagilag rengetegbe kerül, illezve így sem lesz 100%os.


Mi belenyúltunk a tutiba.

2023. ápr. 12. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
61%
Amennyben van alap, akkor alap és fal közé lehet lemezbesajtolással vízszigetelni. Teljesen jó.
2023. ápr. 12. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Megette már a fene ha ezzel kell kezdeni.

Én hagynám a fenébe és néznék másikat.

2023. ápr. 14. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Ha lenne 40 milliónk a férjemmel, akkor nem egy közel 8-9 milliós vegyes falazatú házat vennénk ami még vizesedik is. A környéken csak ilyen házak vannak, 30 km-l arrébb vannak jobb állapotú házak sokkal drágábban. Mi itt akarunk maradni a lányunkkal! Ezért kérdeztem az injektálásról…
2023. ápr. 17. 10:38
 7/10 anonim ***** válasza:

Erre csak azt tudom mondani nagyon költséges dolog, ha jól csinálják meg.

Keress egy céget, vagy többet és kérj tőlük árajánlatot, mielőtt megvennétek a házat.

Aztán ez alapján eldöntheted megéri-e nektek vagy nem.

2023. ápr. 21. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Kő falazatnál rá kell kérdezni...

nekünk tégla, viszont vizesedett/vizesedik.

Kifúrkálták a falat kb 20-30 centinként és valamilyen anyagot töltöttek a lyukakba. Viszont ezt csak 3 külső falnál csinálták, azokkal nincs gond és nincs víz.

Ellenben van pár belső fal ami szintén vizesedett... nekünk is, mint nektek kompromisszumot kellett kötnünk. Azt tudni kell, hogy belső falaknál a vizesedést nem úgy kell elképzelni, mint külső falnál... ha tud szellőzni a fal, magyarul nincs elétolva, elzárva egy háromajtós szekrénnyel a szellőzés... illetve nem festve, tapétázva van hanem meszelve, akkor a fal szellőzik és kipárologtatja a vizet. Nem fogsz rajta semmit észrevenni.

Viszont ha ugyanezt a falat te elzárod a levegőtől, gletteled, vakolod meg még jó szorosan tapétázod akkor azt le fogja dobni! Előpbb vagy utóbb, de ledobja. Ugyanígy a festéket is!

CSAK meszelni szabad. Amitől nem kell megijedni, mert a meszet is olyan színűre fested amilyenre akarod. A lényeg mondom az, hogy a fal szellőzzön.

2023. ápr. 21. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

8!

Nálunk is tégla van. A külső falaknak semmi baja, a belsők vizesednek. Az ég gilágon semmivel nincsenek eltakarva, nincs glettelve, mésszel van festve. Ennek ellenére kb 30-40cm magasságig minden alkalommal felázik. 7éve lakunk itt, akkor le lett verve tégláig, vakolva van csak és meszelve. Mégis bomlik le a fal.

Szoval ez sem egész jó válasz, amit írtál.

2023. ápr. 21. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Sziasztok! Szeretném feléleszteni ezt a kérdést, hogy ne kelljen kb. ugyanezt kiírnom nekem is.

Nekünk is két belső falunk vizesedik az elöregedett vízszigetelés miatt. Ezek kb. 12-13 cm vastagságú téglafalak, a vizesedés két helyen, bő egyméteres hosszban látszik, tehát olyan 2,5 méternyi fal vízszigetésére volna szükségünk.

Eddig ketten csak a speciális vakolatot (mészfestékkel lefestve) ajánlották, ami folyamatosan párologtatja el a falból a vizet. Ez a semminél jobb, de jobban szeretném inkább a probléma gyökerét megszüntetni.

Végigolvastam az injektálásos kérdéseket, de tartok tőle, hogy sok válaszolóból csak az ismeretlentől való félelem beszél ("én nem bíznék benne", "a lemez a biztos", "olyat csinálnék, ami látszik is", "szerintem milliós tétel").

Kétperces keresés után 3 cégnél is találtam árakat, ilyen vékony falnál 10-11 ezer ft/folyóméter körül van. Ha amiatt felszámítanak még valamit, hogy túl kicsi munkához kell kiszállni, szerintem akkor sem egetverő. Úgyhogy eddig nagyon szimpatikus a dolog, de én is szeretnék tapasztalatot olvasni olyantól, aki már megcsináltatta. Főleg, ha esetleg szívből tudja ajánlani a céget.

Ha nem válaszol senki, akkor kiírom külön én is...:/

márc. 3. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!