Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Van lehetőség határidőre...

Van lehetőség határidőre befejeztetni a felújítási munkálatokat társasházban?

Figyelt kérdés

Fölöttem ismét szétverik a fürdőszobát (meg lehet a konyhát is, ki tudja) és az állandó zajon kívül mostmár élvezhetem azt is, hogy potyog a fal. Nem tudom milyen gépet használnak, de az egész lakás rezonál a padlótól a plafonig.

A napokban leégett a bejövő villany vezeték, a fél lépcsőházban nem volt áram emiatt (engem kivételesen ez nem érintett) és a közös képviselő szerint a lakók nyugodtan belenyúlhatnak a dobozba legközelebb ha ilyen van (magasfeszültség tök biztonságos). Korábbi káreset kapcsán megjegyezte, hogy ha rám szakad a plafon se fizet senki semmit, mert az sem káreset csak sz_rügy - mindezt úgy hogy egy héttel a káresemény előtt mondatta le mindenkivel a lakás biztosítást, mondván "van közös".

A káresemény szintén az örökös felújításnak volt köszönhető.

Ez alapján felesleges az úriember segítségét kérni, hogy legalább a kedves állandóan felújító egy befejező dátumot legyen szíves megadni.

Én már átrendeztem a konyhát a további kár elkerülése érdekében, de nem fogom az egész lakást körbe tartóoszlopozni azért, mert más folyamatosan bont, vés, kalapál ... Jelenleg ki sincs írva hogy felújítást végeznek, csak hallgatjuk, ki tudja még meddig. Gondolom semmilyen eszközöm nincs, hogy záros határidőn belül befejezze?


Sajnos nincs pénzem elköltözni és nincs pénzem felújítani se ha esetleg tényleg rám szakad a plafon vagy újabb kárt okoznak az örökös bontással. Az illető mivel nem lakik itt nem is ismerem, csak a munkások vannak a helyszínen.


Éjszakás műszak után így nem lehet pihenni sem már nagyon hosszú ideje.


Szóval a kérdés az lenne, hogy van bármi mód arra, hogy legalább egy befejező dátumot kicsikarjunk? Vagy bárki bármeddig bonthatja a lakását úgy hogy másnak kárt okoz?


2023. ápr. 14. 09:30
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
46%

Van házirend. Abban le van írva, hogy mettol meddig lehet ilyen jellegű tevékenységeket folytatni. Amennyiben a megadott időkorláton kívül is folyik a munka, azért szólhatsz.

Nyilván az sehol nincs meghatározva, hogy meddig tarthat egy felújítás, mert egy komplett lakás felújítása egyértelműen tovább tart, mint egy fürdőé pl.

Az, hogy kiírják e csak formalitás, a nagyjábóli dátummal pedig nem mész semmire, mert saját építőipari tapasztalatból mondom, hogy 10-ből 11 esetben nem készül el valamilyen okból.


Gyorsítani gyorsíthatod. Fel mehetsz segíteni, vagy fizethetsz plusz munkásokat, hogy 2 helyett 4 véssen.


Én azt mondom, hogy legyél türelmes, a jövőben lehet, hogy nálad is felújítás lesz, akkor majd a szomszédaidnak kell tűrnie ugyanezt. Azt pedig, hogy milyen munkarendben dolgozol, lássuk be egy társasházban senkit nem érdekel .

2023. ápr. 14. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

1-höz kieg.:

-A födém biztos nem fog leszakadni, viszont ha a vakolat stb igen, és saját tulajdonú az ingatlan, akkor annak rendbetétele igazából a te feladatod. Egy normális állapotban lévő helyen, fel sem merül a lehetősége annak, hogy leszakad. Nyilván más, ha pl leáztatják, mert az nem a te hibád, te egy társasházban senkinek nem kötelessége végigjárni a szomszédságot, hogy ugyan rendben tartod e a lakásod.

2023. ápr. 14. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

"káresemény előtt mondatta le mindenkivel a lakás biztosítást, mondván "van közös."


Ami nem fizet akkor, ha

- Te áztatod el az alattad levőt. Vagy nálad ázik szét a parketta.

- Vagy kitörik az ablakod

...

Viszont a lakásbiztosításod fizetne erre.

2023. ápr. 14. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Némi tapasztalatom felújítással nekem is akad és nem tartom reálisnak, hogy egy 50nm-es lyukat másfél év alatt nem sikerült befejezni. Ennyi idő alatt azt gondolom már valami fogalma csak van róla hogy mikor fejezi be (mondjuk egy hónapon belül).


Azon kívül szerintem egy új burkolat se viselné jól ha folyamatosan rezonálna a plafon, a fal és a padló is... Potyogás alatt azt értettem, hogy por szerűen bomlik a fürdőszobában főleg. Nem sok, de a másik káresetnek ennyi előjele se volt, csak megtörtént. Senki nem segített eltakarítani a romokat, a járólap betört és a fal is végig van karcolva meg tépve, az ablak borítása is megsérült - ezeket sajnos nem áll módunkban javítani úgyhogy gyönyörködhetünk benne. Még az illető volt felháborodva (másik lakás), hogy szólni merészeltem (a csillár is rezonált, teljesen mindegy mit csinálok ez megtörtént volna és örülhetnek hogy nem történt személyi sérülés).

Érdekes utána már "óvatosan" véstek és nem remegett az egész lakás :).


Nem mindenki van abban a helyzetben hogy előrántson milliókat a zsebéből, mert a másik hozzá nem értő embereket bíz meg és kár keletkezik emiatt.


Házirendről meg annyit, hogy ilyen közös képviselővel nem hiszem, hogy be lehet tartatni. 8-tól lehetne ilyen zajjal járó munkákat végezni, de már 7 után nem sokkal megy a fúrás. Plusz lakik itt olyan, aki nyáron 6-kor nekifog füvet nyírni - kisajátított egy részt a lakás előtt és saját kertjeként kezeli. Zavaró, de nem remeg tőle minden és kb 2 hetente ki lehet bírni.


Kíváncsi lennék ha én egésznap deathmetalt üvölttetnék és nem lennék itthon azt mennyire tolerálná más. Reggel 7-től természetesen. Gondolom semennyire, pedig azzal nem teszek kárt más lakásában. (Nem fogom megcsinálni mielőtt azért is le leszek szólva)


Alattam meg nem lakik senki, sajnos földszinten lakok így csak nekem csinálhatnak kárt (csinálnak is) és a szemetüket is itt tárolják napokig az ajtóm mellett. De egy szavam ne legyen, sőt fizessem ki vagy intéztem én az elszállítását ha annyira zavar (törmelékek stb), igaz? ☺️

2023. ápr. 14. 18:12
 5/16 anonim ***** válasza:
31%

#4

Senki nem mondta, hogy fizess ki bármit is helyettük. A társasházi létnek vannak előnyei és hátrányai. Ez többek között az egyik hátránya.


Nekünk is van olyan felújítási projektünk jelenleg, aminek a befejezése már hónapok óta csúszik, mert a többi szakipari munkás valami miatt nem ér oda. Ez mindig benne van a pakliban. November 31-re írtuk ki a befejezést, április van.


A porszerűen bomló vakolat továbbra is saját “probléma”, ilyen esetben már egyébként is érdemes lenne a felújítás, ugyanis nem csak az épületben történő vésés miatt szakadhat le esetleg. A vésés, fúrás nem egy olyan dolog, amit csak úgy kérésre óvatosan lehet csinálni.


A házirend be nem tartásáról pedig egyeztess akkor a szomszédokkal, fuss még egy kört a közös képviselőnél.

2023. ápr. 15. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Ha nem ér oda a szaki az azt jelenti gondolom, hogy nem is történt munkavégzés a csúszás alatt. Itt meg folyamatos bontásról van szó, azért az nem ugyanaz. Ha elolvasod az egyik kedves válaszoló javaslata meg pontosan az volt hogy még én fizessem ki, hogy több munkás dolgozzon a lyuk lakáson :). Nyilván, mikor arra sincs pénz, amiben lakom.


Ismétlem, az egyáltalán nem normális hogy a plafontól a padlóig minden rezonál, többek között a csillár is remeg. Azt is leírtam hogy miután szóltam, hogy kárt csináltak, már egyből nem olyan intenzitással véstek adott esetben és máris nem volt nálam földrengés szimulátor. De érdekes... Azon kívül ezt egy új fal se viselné jól.

2db kicsi polcot felszereltettem a konyhában, azt meg fúrni kellett és nagyon különös módon nemhogy a fél lakás nem remegett, de a konyhában sem mozdult meg semmi. Hogy lehet ez akkor?


Azt is leírtam hogy a közös képviselő egy nulla. Szerinte nekünk kéne a magasfeszültségbe nyúlkálni, nehogymár neki dolga legyen (telefonálni). Majd pont számára ilyen pitiáner ügyekre pazarolja a drága idejét. Azon kívül itt senki nem akarja érteni miről beszélek, sőt az én k... Anyámat. Majd biztos ezt az embert érdekelni fogja. 😒


Nem kívánom senkinek, hogy folyamatosan rezegjen a lakása, de akkor biztos máshogy vélekednétek.

2023. ápr. 15. 11:07
 7/16 anonim ***** válasza:
31%

Egy lyuk lakásban is lehet tengernyi vésés.

Teljes aljzat csere, fali csempèk bontása, falhornyok marása/vésése, nyílászárók cseréje, nyilások szélesítése, esetleges falbontások.

Ezeket nem lehet összehasonlítani azzal, hogy valaki fúr 4db 5cm-es lukat a falba. Ezek intenzitása is nyilván más, mert egyértelműen könnyebb téglát vésni, mint mondjuk 10cm aljzatbetont. Utóbbit egyértelműen jobban megsínyli az épület.


Nem arról van szó, hogy senki nem érti, hogy miről beszélsz, csak nem érti senki, hogy mégis milyen választ vársz? Milyen megoldást szeretnél találni? Annyi lejött, hogy lehetőleg azonnal és ingyen legyen, csak ilyen nincs. Nyilván nem komolyan mondtam, hogy fizess több melóst, de most te ennél tudnál másnak jobb tanácsot adni?


Hidd el.. egy ilyen lakásban dolgozni sem sokkal jobb, sőt elhiheted, hogy ott még hangosabb, és még jobban rezeg minden. Persze lehet mondani, hogy de lehet szakmát váltani meg ilyenek, de akkor el lehet adni a lakást, es el is lehet költözni kertesbe.


A közösképviselőt meg le kell váltani, ha ennyire nem vagytok vele megelégedve.



Amennyiben még több kár lesz, maximum annyit tehetsz, hogy nyugodtan megpróbálsz beszélni s fenti lakás tulajdonosával, hogy valamiben meg tudtok e egyezni.

2023. ápr. 15. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Még mindig ott tartunk hogy másfél éve!!! Minden nap ez megy. Nyílászárókon már rég túl vannak (ezt speciel látom kívülről). Tudod, közeli rokonnak van egy ettől picivel kisebb lakása, na ott teljes körű felújítás volt, mivel durván lelakott állapotban jutott hozzá. Az se tartott évekig és egyik szomszédnál sem történt káreset, annak ellenére hogy az régebbi épület és kétlem hogy naponta újra vakolták volna a falat a lenti lakók, hogy ne potyogjon - amit ugye itt bőszen javasoltok.

Nem is összehasonlításképp írtam a polcokat, csak arra próbáltam kilyukadni, hogy valamit nem jól csinálnak. De ha az nem megfelelő érv, akkor ott van a másik amit írtam, hogy miután jeleztem az általuk okozott kárt már tudtak úgy dolgozni, hogy ne remegjen az egész lakás. Hogy lehet ez akkor?


Mi az hogy lehetőleg azonnal és ingyen? Már meg ne haragudj de nem én verem szét folyamatosan a lakásom 😅 és írtam hogy már az is megfelelő lenne ha egy nyomorult cél dátum lenne (1 hónapon belül PÉLDÁUL). Ez PÉLDA, abszolút nem azt szeretném ha minden szerszámot azonnal eldobnának és holnaptól kuss. Nyilván nekem is érdekem hogy megfelelően végezzék és fejezzék be a munkálatokat, hogy ne legyen újra és újra szétverve. Szerintem ezt kicsit félreértitek.


Egy szóval nem a munkásokat hibáztatom - legfeljebb annyiban, hogy az egész lakás rezonálása nem normális.


Közös képviselőt nemigen fogjuk leváltani, aki itt lakik nem akar ettől is rosszabbat (benne van sajnos), aki meg nem itt lakik csak tulaj, azt meg nem érdekli.

2023. ápr. 15. 14:29
 9/16 anonim ***** válasza:

#5: november 31-et direkt írtad? Magyarul soha nem lesz kész? (november 30 napos...)


Kérdező, maximálisan megértelek, így nem lehet élni, pihenni.

Én a helyedben elkezdeném hirdetni a lakást, amennyiben lehetséges.

Ha nem, akkor ha nappalra megyek dolgozni, bizony death metált bömböltetve hagynám ott a lakást.

Ha még éjszakásból jövök haza, valami erős füldugóval próbálnék aludni.


Tudod, az a baj a társasházzal, hogy valamelyik lakásban tuti felújítanak..... :( Sajnálom!

2023. ápr. 17. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

#9

Nem, szimplán elírás volt.

Sajnos nekünk sem jó, főleg, hogy egy következő munkánk is lenne, de ahhoz a tulajnak át kellene költöznie.

Ez így nekünk jelenleg már most kb 1.5 hónap csúszás idén, de ilyen ez a játék.

2023. ápr. 17. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!