Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Festés után jöttem rá, hogy...

Festés után jöttem rá, hogy pár dolog elég zavaró. 1) Villanykapcsolók, konnektorok 2) Régi ajtótokok és ajtók?

Figyelt kérdés
Van ezekre mód, hogy úgy cseréljük ki őket, hogy a fal ne sérüljön? Az elképzelésem szerint a kapcsolókat és a konnektorokat még talán, de egy ajtót bontani is kell. Beltéri ajtókról van szó.

2023. aug. 3. 17:23
 1/8 anonim ***** válasza:
81%
kapcsolókat és konnektorokat is csak akkor tudod javítás nélkül cserélni, ha a festő alapos volt, és lepattintotta a takaróburkolatokat, nem csak körbetaknyolta
2023. aug. 3. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
61%

Ha elég széles takaró lécet raksz az ajtóra, akkor eltakarhatja.

Biztos maradt festék, kis ecsettel körbe pingálhatod.😀

2023. aug. 3. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

A kapcsolók/konnektorok le voltak véve, szóval ez a része nem probléma, inkább attól tartok,hogy a csere közben a falból lepattan stb.


Az ajtóknál(panelről van szó) nem tudom, van-e olyan széles takaróléc, ami az ezer éves (szerintem még amikor épült,akkor került bele) tokok helyét el tudná takarni, de ha ezzel megoldható, akkor rákérdezek pár helyen, mennyibe is kerülne ez az akció és kivitelezhető-e úgy,ahogy én szeretném. :)

Köszi

2023. aug. 3. 19:31
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy pattan le a falból, miért pattanna le?

Ajtóból nem gerébtokost kell beépíteni, hanem átfogó tokos ajtót és az fog takarni bőven annyit, hogy nem szükséges javítani sem.

2023. aug. 3. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
19%
Ajtókat én fóliáznám a helyedben, tiszta munka bontani sem kell.
2023. aug. 3. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A falból még akkor isnlepattanhat a konnektoroknál, ha nem lett pár napig szárítva a festék visszaszereles előtt, akkor még belegyógyul a szerelvénybe.

Panellakásban simán cserélhető az ajtótok, de a padlónál bajban leszel...

Téglánál lehet hogy jön tenyérnyi vakolat is az ajtótokkal

2023. aug. 3. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
29%
Szerintem inkább a konnektorcserék a neccesek. Nekünk bejárati ajtót cseréltek, a munkadíjban benne volt a teljes helyreállítás is. Egy konnektorcseréhez nem feltétlenül hoz kőművest/festőt a villanyszerelő.
2023. aug. 3. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Itt beltéri ajtókról van szó, a bejárati szerencsére oké. A fóliázás is szóba jött, viszont 2 harmonikaajtó van, ezeket utálom és egy ajtó, ami jóval kiáll a tokból, lehet ez is ilyen utólag beszerelt csoda lehet... :) Szóval,ha egy mód van rá,és nem akkora para mint ahogy én ezt elképzelem, cserélném őket.
2023. aug. 4. 15:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!