Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Széles, kétszárnyú ablakra...

Széles, kétszárnyú ablakra lehet valahogy osztottan redőnyt csináltatni?

Figyelt kérdés

Kicsivel több, mint egy éve van fent a redőny. A tegnapi vihar kirántotta az egyik oldalán a közepét a sínből és meghajlította alul is. Teljesen levolt engedve, ameddig csak lehet, nem tudom, hogy kaphatott így alá. Félek a jövőben ez újra meg fog történni :/ Van bármi megoldás, megerősítés, amivel ennek az esélye csökkenthető?

Először arra gondoltam, hogy ki kellene cserélni, hogy ne egy nagy redőny legyen, hanem 2 kisebb, de ugye nem két külön ablak, így középen nincs elválasztó, amihez hozzáerősíthetnék :/


2023. aug. 5. 22:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Lehet,a redőnyös megoldja .
2023. aug. 5. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a házzal egyidős, 50 éves faredőnyök vannak. A ház már millióképpen lett korszerűsítve, felújítva, de a redőnyökhöz ragaszkodom.

Ráadásul "csíkos", tehát lehúzott állapotában is szellőzik a szoba, ha nyitva az ablak, nem ezek a ronda pöttylyukasok.

Az ablakaim 3 részesek, a redőny meg egyben húzható és azért voltak az 50 év alatt testes viharok, de kutyabajuk.


Ezt a sok szöveget azért írtam, mert ha úgyis cserélni kell és foglalkoztok vele, én szeretnélek faredőnyre rábeszélni.

Nálunk az 50 év alatt 3x volt lefestve, mégis rendes, ápolt, nem kopott.

2023. aug. 5. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Lehet osztott redőnyt csinálni, középre egy falécet raknak és arra csavarozható a redőnyláb.

Egyébiránt a 2-es válaszolónak teljesen igaza van, sajnos gyakran a régi faredőnyöket műanyagra cserélek. Pedig rendszeres karbantartással a régi faredőnyök 80-100évig is kibírnák, leszámítva az elhanyagolásból eredő, idő előtti tönkremenetelt.

Gyakran hivatkoznak arra is, hogy a falba épített régi redőnyszekrény egy hőhid. Ez igaz is, arról azonban megfeledkeznek, ha megszüntetik ezt, és egyszerűen behungarocellezik és legipszkartonozzák, attól még ugyanúgy ott marad. Tehát lett vacak műanyag és hőhid is. Egy jót és egy rosszat lecseréltek két rosszra... Modern kor betegsége, amikor a divatszerűség uralkodik.

2023. aug. 6. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Nálunk nem voltak redőnyök eddig. 50+ éves társasház, de ennyi idő alatt semmilyen redőny nem lett felrakva. Szóval nem régi lett lecserélve rosszabbra.

A fém volt opció 2+ millióért, meg a műanyag azt hiszem 400ezerért.

2023. aug. 6. 07:35
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

A mi redőnyösünk azt mondta olyan 1,3-1,5 m felett már osztottat szoktak javasolni, vagy alut, mert egy nagyobb huzat is képes szétbarmolni egy félig leengedett műanyag redőnyt nyitott ablaknál.

A kétszárnyú teraszajtónkra így osztott került, középre betettek egy alu sínt. Annyi a hátránya, hogyha mindkét ajtót ki akarom tárni, akkor pont kettévágja a sín, vagyis nem tudok marha nagy bútort ki-be cipelni. Erre az esetre oldhatóra csinálták a lábat, hogy mi is szét tudjuk pillanatok alatt kapni, ha kell. (5 év alatt egyszer sem volt rá szükség.)

Teljesen bevett megoldás, ráadásul így erre is csukódik a szúnyoghálós ajtó, nem kellett hozzányúlni a kerethez. Nyilván valamivel drágább volt, mintha egyben oldották volna meg, de közel sem az alu redőny ára.

2023. aug. 6. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Még az jutott eszembe, ha már megvan a műanyag redőny, utólagos megoldásként a legalsó redőnylapot meg lehet erősíteni laposvassal, pl. 20x5 keresztmeteszetűvel. Ütközőknél értelemszerűen át kell fúrni (ha legalul vannak, nem pedig a második redőnylapon) és még 3-4 helyen átmenőcsavarral rögzíteni. Annyi, hogy a laposvas hosszát jól ki kell mérni, mert ugye ez már általában nem fér el a lábazat vezetősinében, tehát a hossz olyan legyen hogy a lábazattól oldalanként kb. 2cm maradjon el. Nem a legesztétikusabb megoldás de legalább olcsó (20x5-ös laposvas méterje kb. hatszáz Ft), és a szél okozta hajlítás szempontjából sokat segít, mert merevíti a szerkezetet.

Továbbá biztos néhányan tapasztaltátok, ha igen meleg van, és fent van a műanyagredőny, néha nem lehet egyből lehúzni mert megszorul a hőtágulás miatt. A laposvas önsúlya ezen is segíthet.

Ezenkívül még azt szoktam javasolni, ha szeles idő van, akkor a redőny legyen vagy teljesen le vagy teljesen felhúzva, úgy nehezebben kap bele a szél. A középállás ugye a legrosszabb, mert akkor tud legjobban alákapni a szél és kifordítani/kiszakítani a redőnylapokat.

2023. aug. 6. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Nálam folyamatosan lent volt, ameddig csak engedi, a legszorosabban volt lehúzva. És így szedte ki :/

Volt a redőnyös visszarakta és akkor most folyamatosan fent van, ami nem túl szimpatikus, mert ha ilyen viharok lesznek, attól félek, hogy betörheti az ablakot (jég vagy pl. most az utcában az egyik házról leszedett valami fém dolgot és betörte az egyik kocsi szélvédőjét). Valamennyit csak fog a redőny ilyen esetben. Plusz így felesleges volt felrakatni, ha nem lehet lehúzni :/ (Hétköznap, néha hétvégén is másik városban lakom munka miatt, így nem tudom csak vihar esetén felhúzni.)

2023. aug. 6. 15:39
 8/11 anonim ***** válasza:
Azért ez elég nevetséges. Egy redőny azért van, hogy használja az ember. Nem egy vagyon, pár 10 ezer forintért szereltetsz egy új, osztottat. Ha belefér, én megtenném.
2023. aug. 6. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nem mondtam, hogy nem cseréltetem ki, de ez a redőnyös, aki eddig dolgozott nekünk, húzta rá a száját, nem akar megoldást ajánlani, csak ezt a húzzuk fel, ha leengedve kijön.
2023. aug. 6. 21:40
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

#9

Akkor ez a redőnyös vagy egy idióta, vagy átmeneti megoldásnak javasolta a megcsináltatásig. Minden esetre fura ilyesmit hallani egy szakember(?) szájából.

2023. aug. 6. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!