Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Műanyag ablakok,vagy fa ablak?

Műanyag ablakok,vagy fa ablak?

Figyelt kérdés

Adott egy több mint 100 éves tégla társasház.A társasház homlokzata abszolút nem egységes.


Vannak lakások ahol új műanyag ablakok vannak,vannak ahol uj fa ablakok és vannak lakások ahol 50-60 éves régi fa ablakok vannak.


Itt vettem én is egy lakást,teljes felújítás lesz a lakásban.Az ablakai es a bejárati ajtó is régi 1950s évek beli fa nyílászárók,ezeket akarom első körben lecserélni.


Kérdezősködtem szomszédoknál,közös képviselőnél is,és lényegében ez egy szürke zóna,bármilyet beépithetek.


Melyiket lenne érdemes az ablakoknál,fát vagy műanyagot?


Illetve a bejárati ajtónál is melyiket célszerű szerintetek,fa,műanyag vagy fém?



2023. szept. 5. 10:42
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A magam részéről én jó minőségű műanyagot javasolnék, olcsóbb, karbantartás mentesebb mint a fa.

Ha a minőségérzet többet számít mint a pénz, akkor mehet a fa.


Bejárati ajtónál a helyzet nagyjából ugyanez, annyi hogy fémmel egyáltalán nem számolnék.

2023. szept. 5. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen a fém ajtóról,azt hallottam hogy húzza a hideget befelé.
2023. szept. 5. 10:51
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Létezik olyan hogy belül műanyag de kívülről van egy fa réteg.
2023. szept. 5. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
31%

Én abba futottam bele, hogy olyat vettem ahol kb. 15éve a régi faablakokat műanyagra cserélték. Hát jelentem, a műanyagablakok szart se érnek 15 év után. Illeszkedések nem jók, zárszerkezet nem záródik jól, tömítések vállnak le, gyakorlatilag javíthatatlan, arról nem is beszélve hogy hőhidasan lett beépítve.

Csere esetén kizárólag minőségi fa ablakokat raknék be, gondosan ügyelve a szigetelésre és beépítésre. A fa természetes anyag, strapabíró, jó hőszigetelő, hiba esetén javítható, felújítható.

Még azt is megkockáztatom, hogy a te régi fa ablakaidat egy asztalosmester fel tudná újítani. Nem biztos hogy ez a leggazdaságosabb, mivel a csere általában olcsóbb, de pl. műemléképületeknél kevés más dolog képzelhető el.

2023. szept. 5. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Asztalos a végzettségem és volt szerencsém fával dolgozni és most műanyag nyílászárók gyártásával foglalkozó cégnél dolgozom. Mind a kettőnek van előnye és hátránya. Pl.a profilok közti különbség keretmetszetben,beépítési mélység, 2 vagy 3 rétegű üveg és végül a szigetelés!!

Ilyen régi nyílászárot nem érdemes felújítani!!

2023. szept. 6. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
88%

Ha van rá pénz, akkor én mindenképpen a fa ablakot választanám (természetesen minőségit).

Egyszerűen jobban néz ki, egy ilyen régi épülethez is jobban passzol.

2023. szept. 10. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!