Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Miért van a járolap alatt...

Miért van a járolap alatt deszka és az alatt homok ?

Figyelt kérdés
Ahol most lakom , az előszobában a járolap néhány helyen mozog gondoltam felszedem és teszek le helyette laminált padlót . Azonban az a meglepetés ért amikor az első lapot felvettem hogy alatta fa van , korhadt deszka ami már porlad szét és az alatt meg kb 15 cm homok. Kb ahogy kaparásztam 15 cm után van beton . Ez egy Wekerlei bérház tehát már több mint 100 éves . A kérdés hogy ha laminált padlot szeretnék lerakni hogy oldjam meg ha ilyenek a körülmények? Arra gondoltam hogy esetleg ki kell szedni a homokot betonig és fel önteni betonnal a homok helyét . Előre is köszönöm a segítséget.

2023. szept. 5. 10:57
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
A homok alatt tuti nincs beton.
2023. szept. 5. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
56%

Ha nem lenne alatta beton, akkor beszakadna... bérház, mint írja, tehát emeletes.

Kérdező, hívj egy wekerlei körülményeket ismerő burkolót. Te magad ne kezdj hozzá, mert ott bármit találhatsz. Valószínűleg a padlót anno nem szedték fel, arra tették a járólapot. Az meg szépen szétkorhadt alatta.

2023. szept. 5. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
1 es . A homok alatt lennie kell valaminek hiszen fölöttem még van két emelet , alattam meg a pince .
2023. szept. 5. 11:40
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
A pincét is szemügyre kellene venni, hogy mi van ott. Nem betonnal építették Wekerlét.
2023. szept. 5. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha sok betont teszel le, akkor változik a súly. Oda statikus k3ne, hogy bírja e a födèm, vagy könnyűbeton kell.

Vagy homok marad, abba párnafa, rá OSB lap, arra meg a laminált.

2023. szept. 5. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Az lehet hogy hajópadló, azt burkolták le. Ha rohad, én felszedném és raknék hőszigetelést, arra egy új betonréteget és fölé a lamináltpadlót. Vagy akár új hajópadlót, az tartósabb de ez már pénzkérdés.
2023. szept. 5. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!