Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » H tarifa: hány amper kell 3...

H tarifa: hány amper kell 3 klímához?

Figyelt kérdés
Teljesítményt bővítünk, emiatt mérőórát is szabványosítunk, és ha már úgyis muszáj sokszázezerért szabványosítanunk, hát H tarifát is igénylünk. Hűtő-fűtő klíma menne róla. Jelenleg 1 van, de arra gondoltunk, később vennénk még legalább kettőt, és lehet, hogy nagyrészt azzal fűtenénk. Ezt mondtam a regisztrált villanyszerelőnek is, hogy úgy méretezze a H tarifára az igénylést, erre az igénylőlapra beírt 32 ampert, csak a H-ra. Írásban kommunikálunk, szóval még lehet, hogy felhívom, hogy megkérdezzem, biztos kell-e ennyi, nem értettük-e félre egymást. Csak előbb még itt megérdeklődöm, van-e mások szerint is realitás ebben a 32 amperben. Apósoméknál egy darab, 25 amperes fázis van, és erről megy az egész ház, 2 darab hűtő-fűtő klímával együtt. 😶

2023. szept. 18. 11:58
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
#8 Jogszerűen nem kérhetsz 32 A-t, kellenek a klímák adatlapjai (netről letölthető), meg a villanyszerelő nyilatkozata, hogy ő ezeket a klímákat szabályosan (az "A" tarifától elkülönítetten, fix, azaz nem dugvillás bekötéssel) bekötötte. Jellemzően nem ellenőrzik, csak az óráig jönnek a szolgáltató emberei, de nem minden villanyszerelő vállalja ezt be.
2023. szept. 20. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

#11

De, meglévőre is kérhetek. Eddig még senki nem mondta, hogy nem. Se a klímás, se a villanyszerelő, se az MVM ügyfélszolgálatos. Utóbbi, mikor az igénylés menetét beszéltük meg, még rá is kérdezett, van-e már klíma, vagy csak lesz. Mondtam, hogy már van, és adta a nyomtatványt, hogy mit kell róla kitölte(t)ni. A klímás sem először ad ki ilyen, H tarifa igényléséhez szükséges papírt korábban beszerelt klímáról. Gondolom majd a végén vagy ő, vagy villanyszerelő átköti a klímát a H-ra, és ezt is igazolják.

2023. szept. 20. 11:37
 13/15 A kérdező kommentje:
# Ja, vagy még nem meglévőre nem kérhetek? Erre is rákérdeztem az ügyfélszolgálaton, hogy később köthetünk-e rá újabbakat. Azt mondta, igen, csak fel kell tüntetni (mit tudom én már, hol), hogy lesz még. Ehhez pedig nyilván több ampert kéne igényelnünk, mert 10 amperhez nem írhatjuk oda, hogy majd rákötünk még 2-3 készüléket.
2023. szept. 20. 11:41
 14/15 anonim ***** válasza:
Melyik áramszolgáltatónál vagy?
2023. szept. 20. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
MVM
2023. szept. 21. 14:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!