Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Nemrég költöztem családommal...

Thomassabo kérdése:

Nemrég költöztem családommal egy kertesházba, fatüzelésű, gravitációs központi fűtésünk van. Felmelegedéskor irtó hangos, majd egyre halkabb kopogást hallunk a csövektől. Mi okozhatja ezt?

Figyelt kérdés

Üdvözletem. A fennt említett hangról szeretnék többet megtudni. Érdekessége még annyi, mikor elkezdtünk vele fűteni ez nem volt tapasztalható.


A tágulási tartály vizszintje jó, nem csökken, levegő okozhatja? Azt hogy tudom orvosolni?



nov. 18. 02:50
 1/4 anonim ***** válasza:
69%
A gravitációsban nem lehet levegő, ha rendesen meg van csinálva. Talán a hőtágulás.
nov. 18. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Hirtelen melegszenek a csövek. Ennyi. Minèl hidegebb, minèl nagyobb hőt kap annál jobban hallhatod. Ahogy átveszi a hőfokot, úgy halkabb lesz. Tüzelj lassabban.
nov. 18. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Hőtágulás! Ahogy melegednek a radiátorok, úgy a tartójukon minimálisan de csúsznak, ez adja a hangot, meg esetleg a csövet tartóinál vagy a cső és a fal talalkozásánál ha van ilyen. Max a tartók kis zsírzásával tudod orvosolni,ha zavar,hogy kattog.
nov. 18. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
51%
Miért ne lehetne levegő bent ? Apró buborékok a cső belsején letapadva is lehetnek.Melegitéskor ezek el is indulhatnak,ilyenkor kopogós hangot adnak ki.Aztán nyugalomba kerülnek.
nov. 18. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!