Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Szoktak olyat csinálni, hogy...

Szoktak olyat csinálni, hogy a távhőt, vagy a házközponti fűtést október 15. e után kapcsolják be, ha nagyon enyhe az idő?

Figyelt kérdés
Mert elnézve az előrejelzést, idén szerintem még szükségtelen 15.én bekapcsolni.
2023. okt. 4. 16:40
 1/8 anonim ***** válasza:
57%
Nem tudom, de kíváncsi leszek. Itt még egész meleg van, fölösleges lenne a fűtés.
2023. okt. 4. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
57%
Mert hiába zárom el, attól még fizetni kell. Remélem nem kérik az elindítását. 23 fok van a lakásban, nincs szigetelés és alattam garázs. Feljebb biztos még melegebb van.
2023. okt. 4. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
89%
A távhőszolgáltatás kötelező rendelkezésre állási időszaka szeptember 15-től május 15-ig tart. Vagyis ezen időszakban a szolgáltatónak minden szempontból készen kell állnia a fűtésszolgáltatás bekapcsolására. A szolgáltató a fűtést az egyes lakóközösségek üzemviteli megállapodásában rögzített értékekhez igazodva vagy eseti megrendelésnek megfelelően indítja el. Ez azt jelenti, hogy egy adott társasházban a fűtés akkor indul, amikor a házkelő cég/közös képviselő kéri, vagy ha mondjuk három egymást követő napon a külső átlaghőmérséklet egy meghatározott értéket mutat (pl. 12 °C).
2023. okt. 4. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
89%

A hétel elkezdték bekapcsolgatnia hőközpontoknála távfűtést, jövő hét elejére végeznek


Tudom mert ott dolgozom:D


Ha meleg van akkor az automatika ugy se fog fűteni.

Időjárás vezérelt mát minden hőközpont, a külső hömérséklet és egy jelleggőrbe szerint szabályozza az előremenő víz(vagyis a fűtés) hömérsékletét.


Inkább legyen bekapcsolva, minthogy hírtelen lehűlés esetén menjen a pánikolás hogy jajajaj jöjjenek mert fázunk


A pótfütés amugy is pofátlanul olcsó, napi fix áras, nem hőmennyiség szerint van számlázva

2023. okt. 4. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
42%

Igazából igénytelen fillérbszás nem bekapcsolni.

Ha nem kell fűteni, kb semmibe nem kerül.

2023. okt. 4. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
74%
Be szokták kapcsolni de ha odakinn meleg van akkor automata csak langyoson járatja.
2023. okt. 4. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
57%
nálunk tegnao elindult a fűtés
2023. okt. 5. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
74%
Köszi 4es! Mai is tanultam valamit! Én nagyon remélem hogy magátol be fog kapcsolni mert én már most fázom. Este tiszta hideg van meg minden.
2023. okt. 6. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!