Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Jó az ha föld alatt vannak a...

Jó az ha föld alatt vannak a gáz csövek?

Figyelt kérdés

Most vettünk egy házat, lakásfelújítás folyik éppen és a gázcsöveket is teljesen szerettük volna kicserélni, mert nagyon csúnyán voltak elrendezve a falon.

Első megoldás az volt, hogy a radiátorok alatt egy nagyon vékony cső fog elmenni, alig fog látszani.

De utána kitalálta a gázszerelő,hogy ehhez a megoldáshoz az anyagok nagyon drágák és úgy tudunk belőle olcsóbban kijönni,ha a föld alatt vezeti el. Szóval most fel van szedve körbe a szobákban a parketta a fürdőszoba,minden. Alapból felújítunk mindent, de az a kérdés, hogy HA BÁRMI BAJ TÖRTÉNIK EZEKKEL A CSÖVEKKEL, FEL KELL VERNI AZ EGÉSZET?

Ennek így van értelme? Vagy milyen sűrűn hibasodhat meg?



jan. 22. 08:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha gázcsövekkel variáltok, azt terveztetni kell. Ilyen belenyúlás esetén ez biztos. Házon belül pedig abban se vagyok biztos, hogy szabad a padló alatt (betonozva?) vezetni.


Itt valami sántít.

jan. 22. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Hogy érted, hogy szabad e padló alatt? Ezt honnan tudnám megérdeklődni?
jan. 22. 09:08
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Mindent terveztetni kell.A szerelő rosszul tudja .A szerelést olyan szerelő csinálhatja akinek ehhez van jogosultsága is .Nyomás próbát is kell csinálni

a tervező jelenlétében,mert az elvégzett munkát ő veszi át.Nem úgy van ,mint ezelőtt 20 éve .

jan. 22. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

"föld alatt vezeti el". Eleve falba nem mehet, akkor alul a földbe hogyan. A gázcsővel ne variáljál. Azt terveztetik, mèretezik, tömörsèg ellenörzik, jegyzőkönyvezik a munkát. Biztos megfelelő szakembert választottál?


2# sehol. Kezd a szerelőd jogosoltságát firtatni. Mit tud jegyzőkönyvezni, mire van jogosultsága, hogyan lesz átadva a szolgáltató felè a munka szabályos volta.

jan. 22. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 nemaRendőrség ***** válasza:

Én abban sem vagyok biztos hogy ez gázcső nem fűtéscső mivel radiátorról van szó a kérdésben nem konvektorról.


Gázvezetéket tilos falba rakni, mert ha véletlenül megfúrod ugrik a, hát minden, te az épület stb.


Aztán nem értem miért olcsóbb a padlóban vinni a csövet mint a falban, mivel anyag ugyanannyi kell (sőt a falhoz valamivel több is), csak egy csomó plusz munkával jár. Szebbnek szebb, nekünk is a falban fut a fűtéscső (víz, nem gáz), de nem az ára miatt

jan. 22. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

A gázcső nem mehet falban, padlóban sem. Szabadon szerelve kell elvezetni,lehetőség szerint fent a plafon közelében,valamint minden fogyasztó elé kell egy elzáró,mely könnyen elérhető helyen kell hogy legyen,és nem szeparálható el pl 1 szekrénnyel.

Ha a gázszerelőd a földbe akarja vezetni, akkor adja vissza a papírjait.

jan. 22. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Gázcsöveket falon kívül kell vezetni acélcsőben.
jan. 22. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Lehet én mondom rosszul?

Fűtéscső lenne? Nem ugyanaz,mint a gázcső?

jan. 23. 03:25
 9/12 anonim ***** válasza:
0%

anyám borogassss... hogy lenne ugyanaz. Az hogy 2 cső ugyanúgy nézz ki, attól még más alapvető anyagot hordoznak. A víz/fűtés csőbe való belefúrásba nem lehet belehalni, de gázvezetékbe már nem egy életbiztosítás.


Édesapád ha József, attól még lehet őt Katalin néven is szólítani,hiszen messziről kb ugyanúgy néznek ki.. van feje, keze lába stb.

jan. 23. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Nem vagyok gázszerelő, honnan kellene tudnom??

Azért is kérdezem itt....

Én ehhez nem értek, te meg lehet máshoz nem.

jan. 23. 09:07
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!