Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Fan-coil hőszivattyúval vagy...

Fan-coil hőszivattyúval vagy légcsatornázható hőszivattyú?

Figyelt kérdés
Kép opció van a ház fűtésének korszerűsítésére, fan-coilok pár radiátorral megtámogatva(pl.: a bejárati ajtónál és a pincében) vagy a praktikus fűtést kínáló cég légcsatornázható hőszivattyúja.

febr. 4. 18:37
A kérdező szavazást indított:
Fan-coil hőszivattyúval
Légcsatornázható hőszivattyú
2 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
kettö kb ugyan az. A légcsotornázható versionál gyakran elszurják a légcsatorna méretezést. Igy talán a Fan-coil kicsit hülye biztosabb.
febr. 4. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Igen, hasonló a kettő, igazából kényelmi szempontból érdekelne. A légcsatornásnál lehet átszűrődő hang viszont a fan-coilnál ott az alapzaj. Vagy melyiknél van nagyobb légmozgás? Fan-coil egységenként vezérelhető. A légcsatornánál talán kevésbé penészedhet a ház.


Pro-kontra dolgok érdekelnének, hátha van valakinek tapasztalata a rendszerekkel.

febr. 4. 20:08
 3/7 anonim ***** válasza:
Nincsenek pro és kontra érvek, alapvetően a két rendszer ugyan az. Talán még annyit lehethozzá tenni az első válaszhóz hogy a Fan Coil könnyebben takaritható és jobban szabályozható, de ez nem igaz általánosan a pontos kialakitástól füg.
febr. 4. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Amúgy mi a problémád a mennyezet fütéssel? Valoszinű nem drágább és szinte minden téren jobb.
febr. 4. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekem a szuterénben egy üzlethelyiségben, a földszinten az étkező-nappaliban, és a felső szinten a kerengőben (kis-nappali, ahonnan nyílnak a hálók és a fürdő) van fan-coil, szóval összesen 3 van, de főleg azért, hogy nyáron tudjak klimatizálni minden szinten, fillérekből. Nekem földszondás hőszivattyúm van a fűtéshez. Nyáron kikerülve a hőszivattyút a földszonda 12-15 fokos vizét egy hőcserélőn keresztül tudom a fan-coilokra engedni [miközben elzárom a radiátorokat, hogy ne csepegjen róluk a kondenz-víz]. Két 70W-os szivattyú (a hőcserélő két oldalán) és a fan-coil ventilátora fogyaszt ilyenkor csak. Télen az étkező-nappaliban nem használom fűtésre, mert padlófűtés van a földszinten. De a szuterén üzlethelyiségében és az emeleti nappaliban a fancoillal fűtök is. (Fent a hálókban radiátorok vannak.)

Nekem Galletti Estro F7L fan-coilok vannak beépítve, és 12 éve mennek meghibásodás nélkül, szóval nagyon elégedett vagyok velük. Valóban könnyű takarítani őket. Légoldali termosztátot is építettem beléjük, de meghajtani áramláskapcsoló hajtja (indítja és állítja meg) őket. Mert a radiátoros fűtéskör termosztátja a gyerekszobában van. Magának a Galletti Estro F7L-nek 5 fokozatra van lehetősége a bekötéskor, de ha a légoldali termosztátjával használod, akkor csak 3 légkeringtetési fokozatot tudsz állítani. A legkisebb fokozaton is nyilván van némi hangja, bár én nem szoktam felébredni, ha elszundítok mellette a fotelban, és kapcsol.

A penészedés ellen én vettem vagy 8-10 páratartalommérő-hőmérőt, és majdnem minden helyiségbe tettem egyet. Megdöbbentő, hogy még az összenyitott helyiségekben is jócskán eltérhet a páratartalom. De a lényeg, hogy tartsd 40-60% közt a páratartalmat, és ha feljebb megy, akkor szellőztesd ki. [Nyilván ha a nyári 40 fokban kint zápor van, akkor bent máshogy kell csökkentened a páratartalmat, nem szellőztetéssel.]

Összességében a fan-coil bolondbiztos megoldás, és tervezés baklövéseit bőven lehet korrigálni vele, nagy mozgásteret enged. Nyilván a radiátornál jóval drágább, de teljesítményben kárpótol, mert ha 5-ször annyiba kerül mint egy radiátor, akkor teljesítményben is tudja az 5-szörös szorzót, ugyanakkora helyfoglalással. És persze ezzel tudsz klimatizálni.

[Nekem nem volt módom légcsatornás rendszerre, mert egy régebbi házat vettem és újítottam fel, aminek kutya jó a tájolása, és nem akartam a kelleténél többet bontani, rombolni. Így a légcsatornás rendszerekkel kapcsolatban nincs tapasztalatom, okoskodni nem akarok.]


[link]

[link]

febr. 4. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Mennyezeti fűtés nem is került szóba a gépésszel, így nem is gondoltam rá. Utánanézek és rákérdezek, köszi.
febr. 4. 23:14
 7/7 A kérdező kommentje:
5. Köszi a kielégítő választ!
febr. 4. 23:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!