Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Nem tudjuk megfizetni a...

Nem tudjuk megfizetni a konyhabútort az asztalosnak. Valami ötlet normális konyhára?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Ez elég ciki téma de felújítunk egy házat, hitel nélkül. Viszont mostanra teljesen kifogytunk anyagilag, már elfogyott a félretett pénzünk és hát nem vagyunk sem milliomosok sem gazdag család gyermekei, egyszerű alkalmazottak. A konyhánk nem túl nagy 2x3-as körülbelül. 1,6 milliós árajánlatot kaptunk rá, mi olyan 800 körül számoltunk. Sima konyhabútor a kialakítása miatt nem igazán játszik, illetve a beépített gépeket is megvettük. Hol tudnánk még szétnézni? Sima fehér konyhabútort szeretnék,fával vegyítve. Plafonig lett tervezve az asztalos által. Van valakinek bármilyen ötlete? Ikea esetleg, vagy más üzlet olcsóbban jönne ki?


Tudom,hogy ez valakinek nem drága ár de nekünk most az, és átmeneti konyhánk sincs jelenleg. Költözni sem tudunk még.



febr. 15. 18:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
48%

Mi 1-2 éve IKEA metod bútort raktunk össze. Kb 1M volt a vége, de alsó és felső szekrényekkel együtt, plusz magas szekrénnyel, illetve volt benne beépített mikró, hűtő fagyóval, mosogatógép. Mosogató, csapteleppel.


Szerintem 800e így nem is hangzik elsőnek rossznak, ha a beépített bútorok már megvannak, bár kérdés, hogy az ikea-s ba beépíthetőek e. Ill kérdés azóta mennyit emelkedtek az árak.

febr. 15. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
A 800 jó ár lett volna de sajnos 1,6 milliót kaptunk árnak. 😔
febr. 15. 18:46
 3/14 anonim ***** válasza:
85%
Azt írtad, hogy az asztalostól kaptad. IKEA-nál szerintem olcsóbb. Plusz lehet variálni, hogy nem veszed meg egyszerre a teljeset, később kipótlod.
febr. 15. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Igen,asztalos adta az 1,6 milliós ajánlatot.
febr. 15. 19:13
 5/14 anonim ***** válasza:
45%

Lapszabászatba levágatjátok ami kell méretre, aztán magatok összerakjátok. Pár százezerből megvan.

Vagy gyűjtögettek még/felvesztek személyi kölcsönt ha ragaszkodtok az asztaloshoz. Vagy csak felét csináltatjátok meg, a többit meg majd később. Szóval sok lehetőség van. Nehogymár 800ezerből ne lehessen egy kis konyhát bebútorozni, azért ekkora infláció nincs... én ennyiből egy 5x5-ös konyhát is bebútoroznék úgy hogy mindent magam csinálok. Ha magatok csinálnátok, ti is sokat tudnátok spórolni.

febr. 15. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Én is asztalos vagyok, ha esetleg tudsz küldeni egy rajzot, megnézem mennyiért csinálnánk mi.
febr. 15. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Kérj mástól is ajánlatot.

Én nem mondom, hogy csináld meg magadnak, mert ha tudnád, gondolom neked is eszedbe jutott volna már.

febr. 15. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
85%

Mi 8 éve vettük a mostani házunkat, akkor a komplett felújításhoz a Praktikerben vásároltunk be. 240 cm Malaga konyhabútor akkor volt 75 ezer Ft, ami már akkor se volt olyan nagy összeg, de a mai napig tökéletes! Ha az ember nem kér összeszerelést (ami plusz pénzért laza gány munka), hanem saját maga szereli össze, rendesen meghúzva a csavarokat az olcsó standard bútor is lehet stabil és masszív!

Vagy nézzetek körül akármelyik bútorboltban, esetleg Google képkeresőben!

febr. 16. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
71%
Ha jól csinálja meg, akkor az még az unokákat is kiszolgálja. Az IKEA-s bútorok sok év után lepattognak, megvetemednek, minden bajuk lesz. Ez a különbség.
febr. 16. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem is kérj még asztalostól árajánlatot!
febr. 16. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!