Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Nem tudjuk megfizetni a...

Nem tudjuk megfizetni a konyhabútort az asztalosnak. Valami ötlet normális konyhára?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Ez elég ciki téma de felújítunk egy házat, hitel nélkül. Viszont mostanra teljesen kifogytunk anyagilag, már elfogyott a félretett pénzünk és hát nem vagyunk sem milliomosok sem gazdag család gyermekei, egyszerű alkalmazottak. A konyhánk nem túl nagy 2x3-as körülbelül. 1,6 milliós árajánlatot kaptunk rá, mi olyan 800 körül számoltunk. Sima konyhabútor a kialakítása miatt nem igazán játszik, illetve a beépített gépeket is megvettük. Hol tudnánk még szétnézni? Sima fehér konyhabútort szeretnék,fával vegyítve. Plafonig lett tervezve az asztalos által. Van valakinek bármilyen ötlete? Ikea esetleg, vagy más üzlet olcsóbban jönne ki?


Tudom,hogy ez valakinek nem drága ár de nekünk most az, és átmeneti konyhánk sincs jelenleg. Költözni sem tudunk még.



febr. 15. 18:37
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
57%

Kérdező, az IKEA-s válaszadó voltam.

Kb 2 perc alatt beléptem a tervezőjükbe, belőttem egy 2x3-as szobát és h agytam neki ,hogy tervezzen egy konyhát automatikusan.

Kiszedtem a beépített eszközöket, sütőt és hűtőt.

Így lett 1M

itt a kép is:

[link]


Ha kicsit jobban nekifekszetek, akkor szerintem simán megtervezitek 800e-ből is, csak tényleg a beépített eszközöknek kell utánajárni, hogy jó e hozzá amit már megvettetek.

febr. 16. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Első konyhánk épített konyha volt 10 évvel ezelőtt 150 ezer, bontott téglákból építettük, arra vettünk egy pultot, és a férjem bepolcozta (ahova nem került gép), a falicsempét is bepolcozta. Minden elfért, plusz volt egy pici spájz.


MÁsodik konyhánk is hasonló, de ide Ikeás bútorokat vettünk, rengeteg féle méretben van, csak a fantázia és alapos tervezés kell, és komplett konyha lesz.

febr. 16. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Én most csinálom a konyhánkat ~7m fronthosszal (U-alakú) mennyezetig. IKEA tervezőjében terveztem, a korpuszokat illetve frontokat onnan is szereztük be. A vasalaton sokat lehet fogni, mert a fiókokat, illetve a kivetőpántokat olcsóbban megkapod külön, jobb minőségben. A méretre vágott pultjuk röhejesen olcsó. A 2,4m hosszú pultod adják 29.990.-ért és nem folyóméterét, hanem az egészet. Számoltam, hogy a korpuszok lapszabászatban levágva olcsóbbak lennének ugyan valamennyivel, de nem annyival amennyivel egyszerűbb az IKEA-st összerakni. Ez a mutatvány volt eddig kb. 1M. Még takaróléceket plusz ezt azt vágatnom kell, de ezt teljesen jó árnak gondolom.

Amúgy ilyen kis konyhába, mint a tiétek lehet kapni kész konyhákat viszonylag olcsón.

febr. 16. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
54%
Mi van??? Pár hónapja csináltattam konyhabútort, 3.5 méter hosszú a bútor, felül végig szekrény, elszívó szintén az árban volt, 450 ezer, munkadíjjal együtt nyilván, beépítésben mondjuk segítettem, ez tény, én voltam az SMK! 500-ból még engedett 50 ezret ennek fejében, hogy én vagyok az, aki segít összerakni. Ha IKEA is szóba jöhetett, akkor nincs nagy gond. Azzal álljál elő a bútorosnál, amin lehet spórolni! Ne ennél, ezt a vállalkozót felejtsd el, egy 3 méteres konyhába ez az ár minőségi anyagokból is kissé erős. A legolcsóbb fogantyúk, fiókmozgató zsanérokból a műanyag görgős. Ha nem pakolod halálba a szekrényeket, akkor 10 éven belül nem megy tönkre, ha tönkremegy, akkor 1000 forintos tétel cserélni. OK, nem húzza be magától, nem csillapítja a lendületed, értsd belehet b.szni izomból, hogy csak úgy zörög, de miért tennéd? Felnyitható felső szekrénynél az olcsó gázrugós történet. Olyan, hogy vagy nem megy tönkre soha vagy tönkremegy 1-2 éven belül, de olcsón tudod cserélni és kb. két perc kicserélni, ugyanolyat veszel bármelyik laikus ember, még egy sebész is kicseréli. Zsanérokból az olcsó. Anyagvastagságon, konyhapult vastagságán, lehet még iszonyatosan sokat fogni, mert utóbbinál is túlléptük már az észszerűség határát, már olyan vastagok a munkapultok, hogy arra fellehet dobni egy 100 kilós asszonyt is. Olyan vastag, hogy már egy csaptelep nem éri át. Szóval ha ezt nem mondod meg egy konyhabútorosnak akkor a drága anyagokkal dolgozik, mert az ami az örökös és patent, azonban ha nincs lóvé, akkor ebből engedni kell. Csak, hogy Ő nem tudja ha nem mondod, hogy ebből engedni akarsz. Nem mindegyik konyhabútoros vállalja ezt, elvből nem! IKEA-n is lehet spórolni, ha nem egyedi méretekkel dolgozol, hanem legyártott, standard bútorelemekből rakod össze azt, amit szeretnél. Azt is úgy variálod, ahogy akarod! Azok között is találsz olyan szekrényelemet, amibe konyhaigépet lehet beépíteni. Én kérnék még egy pár árajánlatot, irányzottan, hogy olcsó anyagokból is megfelel, 800 van rá, ebből kell kihozni, vállalod vagy sem?! Nem így vaktában kell árajánlatot kérni a konyhabútorosoktól, be kell lőni őket irányba, hogy tudják merre arccal, mert nem lerabolni akarnak, csak akkora árkülönbségek vannak anyagban, hogy eltud szállni az ára egy bútornak, ha semmi nem számít.
febr. 17. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!