Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Redőny visszaszerelés valóban...

Redőny visszaszerelés valóban nem lehetséges?

Figyelt kérdés

Szigetelik a panelunkat. Fehér műanyag redőnyöm van. Remekül működik. A cég azt állítja, a régebbi redőnyöket nem tudja visszarakni, mert nincs hozzá alkatrész. 5 éves redőnyt dobjak ki, mert a lefutó szerint réginek számít?

Egy vájat van benne. Ezt jelölték meg régi redőnynek.



márc. 6. 08:50
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy nincs hozzá alkatrész. Pl a Legrand kapcsolói, konnektorai is olyanok, hogy a cég mindig végez pár apróbb módosítást, így kénytelen vagy kompletten cserélni, még ha csak egy keret is kellene hozzá.

Amúgy lehet nem alkatrész gond lesz, hanem, hogy szigetelés után még át is kellene szabni a meglévő redőnyöket, mivel kisebb lesz a hely ahova vissza kell szerelni. Beszélj azzal aki felszerelte, hogy mik a lehetőségek.

márc. 6. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Van hozzá alkatrèsz, de jelenleg csak új redőnyhöz való alkatrèsz van a gyártóknál.

Règit a neten tudsz venni magadnak. Èn a tizenvalahány èves redőnyeim lefutóit cserèltem az ősszel. Neten mèretre vágva küldik.

Redőnyös mondta nekem, hogy kapok a neten, de ők ezzel már nem foglalkoznak. El is mondta mire fogyeljek, mit vegyek hozzá, hogy tudom cserèlni.


A gondod az lesz viszont, hogy a hőszigetelèst befordítják a tokra. Innentől teljesen más mèretű redőny kell neked. Más a szèlessège, ès a redőnyszekrèny helye is odèbb kerül, talán el sem fèr. Ezèrt kell másik redőny.

márc. 6. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ne dobd ki!

Takarítsd le és add el a neten!

Lehet hogy be lehetne szerelni, de nem lenne ugyanolyan jó, mint egy új, az alkatrészek is pénzbe lennének, a szerelésért is több pénzt kérnének.

De kérdezz meg egy másik céget, szerelőt -redőnyöst, hogy igazat mondtak-evagy csak nem akarnak vele dolgozni mert nem olyan egyszerű!

márc. 6. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Újra kell szabni a redőnyödet a befordított hőszigetelès miatt.
márc. 6. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
62%

Hogyne volna hozzá alkatrész. Egy rendes redőnyös bármit beszerez neked.

És igen, kisebb redőny kell neked, ami hegesztett tok esetében tokcsere, viszont szegecselt tok simán átszabható.

A gond az lesz, hogy a gurtninak fúrt lyuk lesz arrébb.

Ilyen esetben én fent hagyom inkább a redőnyt, szigeteljenek rá, majd ha egyszer cserélni kell akkor szigetelést kell javítani.

márc. 6. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a segítő válaszokat.

Én arra jutottam, hogy nem engedem leszedni. Oldják meg a szigetelést így. Elvégre szakemberek fogják csinálni.

márc. 6. 21:28
 7/8 anonim ***** válasza:
46%
Vagy veszel egy üres vakolhatótokos redőnyt és a régit kibelezni ,azt átrakni az újba. Sajnos az nem opció,hogy fent hagyod,mert ha rászigetelnek nem fogod tudni javítattni. Ha bontani kell a szigetelést,mert elromlott a redőny az még drágább lesz a javítás,mert az a te kölcséged lesz a szigetelés és a színezés helyreállítása. Állvány kölcsönzése, építés -szigetelés javítás-állvány bontás stb... téged fog terhelni. Akkor olyan kölcséged lesz, hogy a redőny ára ahhoz képest "kis pénz"!!
márc. 7. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

"Én arra jutottam, hogy nem engedem leszedni. Oldják meg a szigetelést így."

Ilyet nem csinálhatsz. A szigetelés az egész társasházat érinti, nem dönthetsz róla te egymagad ilyen módon.

márc. 10. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!