Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Társasházba ha egy gáztűzhelye...

Társasházba ha egy gáztűzhelyet leszereltek, mert később szervizbe kellett vinni és mondjuk évekig nem volt használva a gáz akkor a visszaszerelése már gázterv meg páraelszivó meg minden köteles? Gázóra volt mindig is, az alapdijat fizették.

Figyelt kérdés

Lakás nem volt használva évekig, megjavittattuk a gáztűzhelyet, és most visszakötnénk.


Hamarosan jönnek majd a leolvasók meg a kéményes is jövőre

(nem gázzal fűtünk hanem klimával csak van kémény is).


Lehet problémájuk?



2022. dec. 8. 11:42
A kérdező szavazást indított:
Igen lesz probléma
Semmi gond nem lesz
6 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
90%

Ha van gázóra és fizettek érte összesítette havi díjat (nem tudom mi a pontos neve) akkor simán visszatehetitek a tűzhelyet a helyére.

Ha ezek meg lettek szüntetve, akkor elölről kell kezdeni az egészet, mintha soha nem lett volna gáz a lakásban.

2022. dec. 8. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy leírtad és ahogy az 1-es is írja, gond nélkül visszatehetitek a tűzhelyet. A kéménynek semmi köze hozzá és a páraelszívónak sem.
2022. dec. 8. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha én lezárom a lakásom, mert 5 évig külföldön élek, de fizetem a szolgáltatóknak az alapdíjat, akkor 5 év múlva simán használhatom a rendszerüket, mindegy, hogy addig volt e rajta bármilyen készülék vagy sem.
2022. dec. 8. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Okés köszönöm.
2022. dec. 8. 13:01
 5/6 anonim ***** válasza:

Részemről szívesen!:)

Azt azért elmondanám, hogy az ilyen estekben szüneteltetni szokták a havi számlázást (nem a szolgáltatást!) és csak éves leolvasás van. Ha ismét használatba veszitek, akkor a szolgáltatóval meg kell beszélni a havi számlázás módját, ami lehet átalány, vagy diktálós. Én az átalányt javasolnám gáz esetén, bár ha csak egy tűzhely a fogyasztó és nem a fűtés is arról megy, akkor szinte mindegy, de az átalány a kényelmesebb.

2022. dec. 8. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
51%
Amig az óra fent van,addig fizetni kell az alapdijat. Ez minden közmű órára vonatkozik.
2022. dec. 8. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!