Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Egy 4 emeletes panel 3....

Egy 4 emeletes panel 3. emeletén újítom fel a fürdőszobát. 15 cm vastag főfalba szeretném bevésni a kád csaptelephez felmenő 16-os vízcsövet és falikorongot a kád fölötti 20-25 cm függőleges szakaszon. Ez még bevállalható?

Figyelt kérdés
márc. 24. 12:56
 1/10 anonim ***** válasza:
45%
Válaszfal lesz az.
márc. 24. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
15 cm az válaszfal, a főfal 30 centi
márc. 24. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Panelba 30 cm főfal? Megnèznèm azt. A panel fürdők külön egysèget szoktak kèpezni, 5-6 cm vastag panelfallal.

Szóval milyen panel? Mert azt a betont szarügy lesz megvèsni olyan mèlyen.

márc. 24. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Betont nem vésel még ilyen mélyen, húzz egy előtétfalat gipszkartonból.
márc. 24. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
A fal 15 cm beton panel+ 5 cm hőszigetelés. Másik falon két öklömnyi lyukat fúrtak a légkondi csöveknek én csak 2-2.5 cm mélyen gondoltam.
márc. 24. 19:55
 6/10 A kérdező kommentje:
Ja és így pont befér a 170 -es kád. Előtétfallal már csak 160.
márc. 24. 19:56
 7/10 anonim ***** válasza:
Èrtem. A panelt függölegesen lehetne marni. De a tièd főfal, ilyen mèlysègbe való marásnál elvágod a szilárdságot adó betonvasat/hàlót. Így a bevèsès nem túl jó ötlet. Ráadásul a vízcsőnèl mèlyebbet kell vágni, hogy el is gletteld.
márc. 25. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Most nèzem, 20-25cm hossz lenne, az egy arasz kb. Nem is sok....
márc. 25. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szerintem simán bevésheted, egy sorolt villamos szerelvénydoboz ennél nagyobb rombolással jár, mégis mindenhova bevésik.

Ha nincs horonyvágód, akkor 10-es fúróval sűrűn fúrkáld körbe a részt, amit ki akarsz vésni.

márc. 25. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
#2: láttál-e már panelházat közelről? 30cm panelbeton az már kb. legó bunker lenne.
márc. 25. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!