Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Vályogfal kartonozása lehetség...

Tele kérdése:

Vályogfal kartonozása lehetséges-e?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Olyan dologban kérném segítségeteket,hogy nemrégiben vettem egy vályog házat elég jó áron, viszont belül nagyon gödrösek a falak, de hála isten nem vizesek. Mivel vakolni nem igazán szeretek,illetve eléggé bonyolult a vályoghoz megfelelő vakolatot találni arra gondoltam, ha megoldanám mondjuk alul felül 1-1 csík szellőzőráccsal, akkor sem kartonozható el? Tegyük fel, ha én felül a mennyezettől elhagynék 20centit, és helyenként kapna 1-1 szellőzőrácsot, esetleg a tetejét nyitva hagynám, mennyezettől 5-10centire megállnék nyílván azon a csíkon megcsinálnám a falat hogy szép legyen és ledszalaggal körbetenném még hangulatos is lenne az akkor megoldás lenne-e a vályog szellőzésére? Esetleg engedjem el, hülyeség az ötlet? Kültéren nyílván mindenképpen vakolni kell gondolom, nincsen megoldás az úgymond elfedésre? Köszönöm a válaszaitok.



ápr. 8. 20:44
 1/4 anonim ***** válasza:
Maradj a hagyományos javításnál!
ápr. 8. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Mednyánszky Miklós: Vályogházak című könyve jó olvasmány. Mellé még ajánlanám a Facebook vályogházas csoportját. Rengeteg jó és persze rossz ötlet is van benne. Olvasgass kicsit, megéri rászánni az időt, mielőtt beleölsz egy csomó munkát és pénzt, aztán rájössz, hogy máshogy kellett volna. Egyébként, ha más nem is tántoríto el, azon gondolkodj el kicsit, hogy ha nem látod közvetlenül a falat, mert lekartonoztad, hogyan veszed észre, ha javításra szorul?

ápr. 8. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A vályognak pont a rusztikussága szép. Ha nagyon gödrös, akkor ki kell javítani.
ápr. 9. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Kérdező, miből gondolod hogy nem vizesek a falak? Műszerrel megmértétek?

A gipszkartonozás a lehető legrosszabb megoldás. Ettől szinte biztos hogy vizes lesz minden fal ha eddig nem volt az. Értem én hogy olcsó (bár annyira mégse) de azt soha nem értettem hogy az emberek ahelyett hogy egy problémát megoldanának, miért inkább elfedik. Főleg ha magadnak csinálod a házat, miért akarnál plusz hibákat generálni...

A vakolásról annyit, hogy szerintem mindenki utálja kézzel

csinálni, főleg mennyezeten mert leszakad az ember válla mégha nem is gyönge... A megoldás hogy kell egy jó kompresszor meg egy vakolatszóró és máris lehet géppel vakolni, vaspálcás vezetővel síkba húzni. Kompresszor van szinte minden háznál vagy kérsz kölcsön havertól, ha nem elég erős akkor gépkölcsönzőből ami tud 10bart,az tuti elég. Vakolatszórót meg vagy veszel vagy csinálsz magadnak, a youtube-on van róla video hogy hulladékvasakból hogy lehet csinálni. Úgyhogy nem kell azért elkeseredni, de a gipszkartont felejtsd el.

ápr. 10. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!