Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Építési műszaki ellenőrt van...

Építési műszaki ellenőrt van értelme bejelenteni?

Figyelt kérdés
Rétegrendből kimaradt egy az ajánlatban szereplő igen fontos elem, a műszaki ellenőr nyilatkozata alapján ez a tétel elkészült, minőségi és mennyiségi kifogás nem volt. Van értelme ezt bejelenteni a jogosultságot kiállító kamaránál?

ápr. 11. 23:13
 1/8 anonim ***** válasza:
79%

Indithatsz etikai vizsgálatot.

De nem lenne jobb előtte beszélni vele?

Konkrétan mi maradt ki?

ápr. 12. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha nagyon fontos elem maradt ki pl: párazáró fólia, páraateresztő, vizszigetelő réteg vagy valami egyéb az egy konkrét épületrészt teljesen elbaxhat sajnos. Peldaul egy beépített tetőter esetén egy rosszul kialakitott foliazas miatt kuka lehet az egész. Pipa lennék én is ha ilyesmit benézne az az ember akit én fizetek hogy a helyszínen az érdekeimet képviselje. Kijárt rendesen ???
ápr. 12. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Konkrétan az ellenlécezés maradt ki, közvetlenül mentek a cseréplécek a fóliára. Műszaki ellenőrrel jóval a munka megkezdése után lett szerződés kötve. Társasházról van szó, hoztunk több szakértői, illetve gyártói véleményt, hogy ez így nem jó, és garanciában kellene valamit kezdeni, a tulajdonostársak meg kitalálták, hogy igazából jólvanezígy, meg nyugodtan el lehet térni a gyártói előírásoktól, meg amúgy se kereshetett sokat ezen a munkán szegény vállalkozó (12 milliós összköltség), ezért ne piszkáljuk az ügyet.
ápr. 12. 12:01
 4/8 anonim ***** válasza:
Így már nehezebb, a műszaki ellenőr javasol a tulajdonos veszi át a munkát. Ha a th így döntött akkor ez ennyi.
ápr. 12. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
A műszaki ellenőr semmit nem javasolt, szerinte rendben volt minden, az átvétel után kértünk be szakvéleményeket, hogy ez így nem jó.
ápr. 12. 12:30
 6/8 anonim ***** válasza:

5!

Ebben az esetben lehet próbálkozni.

ápr. 12. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Sztem ellenlec és ennek hiányában a tető nem megfelelő kiszellozese miatt a beépített anyagokra sztem minden nem garanciát buktatok. Konkrétan ha ellenlécként sima lecet raknak (3,5 cm) már akkor sem hát semmilyen gari ha jól tudom mert az kevés mar

. Nem hogy teljesen kimarad... Ellenlenkent már 5 centis Staffni van mar előírva. Hallottam pár nem megfelelően atszelloztetett tetőről ahol a fóliát max 5 év alatt megette a meleg. Google-ban érdemes rákeresni , hogy Tető kiszellőztetés, légrès.

ápr. 12. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ez 2024ben már igénytelenség és trehanysag számomra
ápr. 12. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!