Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Wc egybe vagy külön?

Wc egybe vagy külön?

Figyelt kérdés
Jelenleg ahol lakunk egybe van így számonra praktikusabb is de amit kinéztünk ház ott külön van. Nem tudom eldönteni hogy egybe építésűk a kettőt vagy legyen külön.

ápr. 18. 10:37
1 2
 11/16 Senior Séf ***** válasza:
83%
Ha megoldható, legyen m9ndkeettő.
ápr. 19. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim válasza:

Úgy látszik ezzel egyedül leszek, de én jobban szeretem, ha egyben vannak. A jelenlegi lakásban egyben van, de van egy örökölt, ahol külön van, nagyon remélem, hogy megoldható lesz, hogy ott is átkerüljön a fürdőbe felújításkor.

Egyrészt sokszor elég kicsik a csak wc-k. A miénk extra kicsi, volt, hogy olyan izomlázam volt, hogy alig bírtam felállni abban a pici lyukban, mert nem tudtam úgy rakni a lábam, hogy olyan pózban legyen, amiben hajlandó működni.

Amiért kicsik olyan nyomasztó ott lenni, kissé klausztrofóbikus. Ha meg már akkora, hogy ne legyen nyomasztó, akkor egy zuhany is elfér benne.

Nőként nekem menstruációkor kényelmesebb, hogy egyben van. Wc-ről tudok egyből ugrani a zuhanyba/kádba. Elég sok olyan külön wc-t láttam, ahol nem fér be egy csap se vagy nagyon kényelmetlen helyre egy picike. Utóbbi esetben útban van törléskor, előző esetben meg menstruációkor több okból is előfordul, hogy a wc-n ülve kellene kezet mosni. De egy nagydolog után is jobb ha egyből, helyben kezet tud mosni az ember, nem kell legalább 2 ajtót összefogdosni, míg eljut kezet mosni.

Az meg, hogy egyszerre akarnánk többen is az egybe fürdőbe menni, nálunk kevésbé probléma. Egyrészt ritkán fordul elő, fürdés előtt megkérdezzük, hogy mehetek fürdeni, elmész még pisilni. Másrészt, ha hirtelen ránk jön a pisilhetnék, akkor bemegyünk egymáshoz és elhúzzuk a zuhanyfüggönyt. Hirtelen cifra fosásnál meg megkérjük a másikat, hogy siessen. Oké mi nem vagyunk nagyon sokan, de ha annyian lennénk, hogy ez probléma lenne, akkor alapból akarnék meg egy fürdőszobát.

máj. 19. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

#12 Vannak már olyan WC tartályok, amiknek a tetején van egy mosdókagyló, így helytakarékosan kezet tudsz mosni és azzal a vízzel, amiben a kezedet mostad, még egyszer a WC-t is le tudod öblíteni, azaz vizet is spórol.

A kisméretű WC meg szerintem csak azt zavarja, aki szeret órákig trónolni. Én ezt a jelenséget sosem értettem. Én 2 perc alatt elvégzem a dolgom aztán jövök ki.

máj. 19. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

A 12esel nagyon egyet tudok érteni. három lányom van szóval menstruációkor nekik is és nekem is kényelmes hogy egyből ott a zuhany.

Illetve a másik felével is egyetértek hogy egy kis wc nagyon frusztráló lehet. Végül egyébként az egybe mellett döntöttünk.

Köszönöm szépen mindenkinek a válaszát.

máj. 19. 21:33
 15/16 anonim válasza:

#13

Nem tudom elképzelni, hogy tudnék kezet mosni ott. Akkor okés, ha csak sima wczés és a végén kezet mosok, de ha menstruációs esetnél maradunk, akkor tampon használat előtt kezet mosok a wc-n ülve, és máshoz már nem nyúlok hozzá. Ha a hátam mögött van a mosdókagyló, sehogy se érem el, max. ha akkora a hely, hogy oldalasan ülve is elfér a lábam, de akkor már simán befért volna egy külön mosdókagyló is.


Én azt a jelenséget nem értem, hogyha 2 perc alatt elvégzed a dolgod, akkor minek kell külön wc. Mert ha valaki fél óráig trónol, akkor okés, hogy zavaró, ha elfoglalja az egész fürdőszobát. De ha csak 2 percre kell, akkor nekem az bőven belefér, hogy annyi időre átadjam a fürdőt valakinek.

tegnap 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
#15 Nálunk a feleségem még tőlem is jobban ragaszkodott a külön WC-hez, pedig neki sokszor meggyűlik a baja a mensivel.
ma 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!