Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Púposodott békebeli parkettáva...

Púposodott békebeli parkettával mit kezdjünk?

Figyelt kérdés

Régi belvárosi lakásról lenne szó, amit az előző albérlők lelaktak.

A padló recseg-ropog és egy helyen fel is van púposodva.

A tulaj már én vagyok.

Kérdés hogy a felpúposodott békebeli parkettával mit kezdjek?

Egyesek szerint kár lamináltra kicserélni.

Mit kezdjek ezzel a padlóval?



ápr. 25. 09:56
 1/7 anonim ***** válasza:

Kis darabokból álló parketta?

Annak darabjait lehet cserélgetni, bár kérdés, hogy valami illesztés van közöttük, szögelve, vagy ragasztva.


Egyébként fel lehet csiszolni, nagyon enyhe púposságot is le tudsz belőle csiszolni.


Ha te nem akarod ezt a parkettát, nem tetszik, akkor mondhatunk bármit. Én hajópadó párti vagyok, azt szeretem. Egy szobában lesz laminált padló nálam, de csak aztért mert ingyen kaptam.


A fa parketta vagy hajópadló azért jó, mert vastag anyag amit többször is fel lehet csiszolni, felújítani.


A laminált padló vékony préselt cucc egy vékony réteggel a felszínén. Haz megsérül, akkor annak annyi.


Szembeállítva a hajópadlóval, a lamináltat ha jól lerakod és nagyon vigyázol rá és persze jó minőségű (drágább), akkor sokáig gondozásmentes lehet. Tehát ne lépj rá, ne önts rá vizet, repülj felette :)


A hajópadlót pár évente érdemes lekezelni újra, lelakkozni, használatttól függően felcsiszolni.

ápr. 25. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

[url= [link]


Ún halszálkás parkettáról van szó.

Tettem fel hozzá képet

ápr. 25. 10:15
 3/7 A kérdező kommentje:
ápr. 25. 10:15
 4/7 anonim ***** válasza:
Első kérdés, hogy tényleg szeretnéd e megmenteni, megtartani vagy nem tetszik.
ápr. 25. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Lehet javíttatni, ha tetszik. Egyébként javítás után le is lehet festeni, pl. fehéren egészen szép tud lenni.

Ha nem tetszik és nagyon rossz állapotban van, akkor fel kell szedni, ha kell, akkor aéjzatkiegyenlítőzni és utána mehet rá vynil, laminált, hajópadló, bármi. A miénk is ilyen volt, de nem púposodott, így tettünk rá lamináltat. Én hülyét kapot ettől a parkettától, a régi gyerekkori házunkban volt ez, így én festeni sem akartam. [link]

Itt van jó leírás a festésről

ápr. 25. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Le kell csiszolni szintbe az egészet, lekezelni faolajjal, lakkozni és polírozni. Érdemes megtartani és felújítani, ez még minőségi parketta, ilyet ma már nem tudnak csinálni.
ápr. 25. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Milyen púp van rajta?... Nem látni.
ápr. 25. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!