Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Hagyományos régi fa parkettára...

Hagyományos régi fa parkettára lehet aljzatkiegyenlítőt önteni, hogy szalagparketta kerülhessen rá?

Figyelt kérdés

Jópár része feljön, alatta vmilyen fekete ragasztó anyag van.

Én tudásom szerint fel kéne szedni az egészet, és úgy kiönteni az aljzatkiegyenlítőt.


Más azt mondja,hogy még a kiemelhető lapocskákat se kell leragasztani, így rá lehet önteni.


Neten keresve max olyat találtam, hogy le kell rögzíteni a mozgó lapokat, le kell csiszolni és úgy lehet önteni.


Az első megoldás valóban működőképes? Tehát csak fogom és semmilyen előmunkálat nélkül ráönthetem az aljaztkiegyenlítőt és az jò eredményt fog hozni?


máj. 11. 09:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Kár ragozni.

Nem.

És még a bitumenes ragasztót is fel kell szedni.

máj. 11. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Én is úgy tudom, de elvileg 2 szakember is a natur ráöntést mondta🧐
máj. 11. 09:37
 3/13 A kérdező kommentje:
Leírod légyszi, hogy miért is nem megoldás az utóbbi, hogy érvelni tudjak ellene
máj. 11. 09:38
 4/13 anonim ***** válasza:

Több mint 60 éves lakást örököltem.

Eredeti fa parketta csak hatalmas lyukakban hiányzott belőle a parketta valahol ki is volt rohadva.

Ami olyan volt hogy rohadt,mozgott parketta azt felszedtük,majd utána betonnal kiöntöttük,és szintbe hoztuk a többivel.


Arra ment ilyen laminált padló alá való fólia,majd a laminált padló.

Nem mozog,nem recseg 5 éve ilyen eddig tökéletesen megfelelt.

máj. 11. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Akkor aljzatkegyenlítő helyett beton? Itt is hullámos, nagy völgyek vannak benne, azért is kéne a kiegyenlítés. Alapvetően az volt, hogy felszedjük, a nagy űröket kitöltjük olcsó csemperagasztóval, és utána aljzatkiegyenlítés
máj. 11. 10:38
 6/13 mindentudó99 ***** válasza:
Persze hogy jó. Lehet hogy 20 évig is megis gány munka. Elöbb utóbb kirohadhat a fa a beton alól.
máj. 11. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Régi parkettára lett rátéve a szalagparketta, 3 helyen is úgy felpúposodott, hogy lehet felszedni, aztán felszedni a régi parkettát is és újra letenni. Biztos, hogy a régi parketta az oka, mert az első "púpot" megcsináltuk, felszedtük ott, kiszedtük a régit, visszatettük és azóta jó,de nincs mese, meg kell csinálni. Szóval szerintem megérné felszedni a régit, nehogy így járjatok ti is.
máj. 11. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Régi parkettára nem tapad az aljzatkiegyenlítő, ha mégis meggányolod, akkor pár év múlva kezdheted előlről.
máj. 11. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 puritan ***** válasza:
23%

Nálam két egymás melletti szoba közül ki lett véve a közfal, és három szobát csináltunk belőle. A parkettának semmi baja nem volt, csak a szintjük nem egyezett, és középen volt a régi fal helye. Nekem egy hozzáértő azt tanácsolta, hogy a parkettát kenjem le tapadóhíddal, (már nem emlékszem a nevére), arra lehet aljzatkiegyenlítőt tenni. Így is tettem. Az aljzatkiegyenlítővel nagyon jól ki lehetett hozni a két rész közötti szintkülönbséget. Megvártam, amig jól kiszáradt, és utána tettem rá a laminált padlót.

Tudom, hogy ez gányolásnak számít, de 3-4 éve készült és egyelőre semmi baja. Valószínüleg én nem élek addig, mire kirohad alatta a parketta. A laminált padlót lehet, hogy hamarabb kell majd cserélni.

máj. 11. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
A fő kérdés itt az hogy lakásról vagy házról beszélünk! Mégpedig a vizszigetelés miatt.
máj. 11. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!