Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Ezt a szellőző ventillátort...

Ezt a szellőző ventillátort nem tudom már felhasználni?

Figyelt kérdés

Panellakás fürdőszobájáról lenne szó. Már 2 hete nem megy a "központi" elszívó ventillátor ebbe a nagy melegbe: se a fürdőbe, se a WC-be. Gondoltam házilag megoldom: veszek külön ventillátort, villanykapcsolót, vezetéket.

Van az ajtó felett egy nem használt hősugárzó, azt kikötöttem, elvezettem szépen a ventillátorhoz a vezetéket, működik is, külön villanykapcsolóval tudom ki-be kapcsolni, így jobb, mert nincs a világításhoz kötve, így anélkül is lehet szellőztetni a fürdőt.

Már csak egy baj van: a 100mm-es átmérőjű csőbe nem megy bele a 100mm-es átmérőjű ventillátor.

Én azt hittem, hogy ez valamiféle szabvány, hiszen gondolom minden panelba ilyen van. Próbáltam beleerőltetni, de esélytelen. Nem is gondoltam, hogy ezt kell nézni, már több ismerős-rokon is 100mm-est vett, de még senki sem mondta, hogy nem lett neki jó.

Esélytelen megoldani, barkácsolni, hogy valahogy jó legyen?

Néztem a neten, de kisebbet nem is nagyon találtam...



2013. júl. 7. 11:34
 1/3 anonim ***** válasza:

Azt meg lehet csinálni, hogy levágsz egy kicsit, vagy lereszelsz a lapátokból, úgy hogy bele férjen. A csőtő belső fala és a a ventilátor lapát között azért legyen egy 3mm hézag.

De ez már kókány munka.

2013. júl. 7. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Miért nem megy a központi?? Elvileg kötelező lenne működnie, szólj a gondnoknak, hogy indítsák el, vagy javítsák meg és akkor szükségtelen magadnak barkácsolnod.
2013. júl. 7. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Igen szabványosak, csak régen más volt a szabvány!


A szabványos PVC cső átmérője 110 mm, ahhoz gyártanak ún. csőventillátort, az belemegy! Ha eternit cső van beépítve, akkor 100 mm, ha jól tudom.

2013. júl. 7. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!