Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Otthon » Felújítás

A kérdés

Parkettás szobám 1-2 helyen meg van süllyedve. Lehet vele valamit kezdeni? Laminált parkettát tehetek rá? Vagy fel kell szedni?

Tehát ha lamináltat szeretnék lerakni fel kell szedjem előtte a parkettát?

Ha felcsiszoltatok a jelenlegi parkettát, tudom világosabbra csinálni? lehet színt adni neki? vagy marad a sötétbarna?

Keress kérdéseket hasonló témákban: laminált, padló, parketta, lakás, felújítás, csiszolás, lakk, otthon, barkácsolás

2013. nov. 2. 13:18  Privát üzenet  

A válaszok
ha meg van süllyedve, akkor a terhelt laminált is megtörhet rajta. valószínű, hogy lefektetett deszkára van szegezve a parketta és közte homok.nálam így van. ha elrothad az alsó deszka, és elég régi a parketta, akkor már kitörnek a falcok is és akkor ott erősen mozog/beesik.én felszedtem, alá OSB aztán vékony valami fólia féle, aztán a laminált. a parketta 2,2cm körüli vastag, ezt a vastagságot raktam vissza.

A válaszíró 82%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/3Időpont 2013. nov. 2. 13:53 Privát üzenet
A lamináltnak nagyon lényeges a sik felület,mert különben ropog,nyikorog stb. De ha sima akkor sokáig bírja.

A válaszíró 71%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/3Időpont 2013. nov. 2. 16:51 Privát üzenet
ha nem akarod felszedni padlószönyeget lehetne rá tenni.Vagy bármilyen szobaszönyeget.

A válaszíró 61%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/3Időpont 2014. aug. 7. 09:25 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Segítséget vagy ötletet szeretnék kérni! Vásároltunk egy házat és a szobák hajópadlósak! Kérdésem:felszedjük és lebetonozzuk vagy a kvarchomok és a hajópadlót ne bántsuk?...
Lehet valahol ilyen színű/mintájú laminált parkettát kapni? (kép)
Hol érdemes laminált parkettát venni?
Parkettás szobába szeretnék lerakni parketta mintás műpadlót! Fel kell szednem a parkettát, vagy rá lehet rakni egyből a pvc-? Illetve ugyan ez a szitu a másik szobámban, csak...
Akiknel lakasban van kutya es parkettas a lakas? Igaz, hogy nagyon osszekarcolja a kutyus korme a parkettat? Ha igen, mennyi ido alatt? Lehet ellene vedekezni?
Az előszobánk végig parkettás. Mit javasoltok, hogyan védjük a cipővel behordott sár, piszok ellen? A parkettát jó lenne megtartani, eddig csak a szennyfogó előtéri szőnyeg jutott az eszembe.

Kérdések az Otthon rovatbólKérdések a Felújítás rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!