Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mennyibe kerül egy kb 40m2...

Mennyibe kerül egy kb 40m2 lakás teljeskörű gázfűtés felújítása? Nektek mennyibe került?

Figyelt kérdés

Egy harmadik, legfelső emeleti emeleti, kb 40 m2 lakásban kell teljes gázfűtés cserét megejteni (régi konvektorról radiátoros fűtésre)

Belekezdtünk a dologba, de nagyon úgy tűnik, hogy soha sem fogy el a fizetnivaló.

Gázterv: 45.000,-

Kombi készülék: 150.000,-

előzetes szakvélemény: 15.000,-

Kéményseprő ipari szakvélemény turbós készülékhez: kb 40.000 ,-

gázóra le/felszerelés a szerelés ideje alatt: 25.000 Ft

Gáz meo: 40.000,-

anyagköltség(csövek, 3 radiátor):270.000 Ft

A kémény "természetesen" nem megfelelő az előzetes szakvélemény alapján, így az még plusz kb 150.000 ft )kb 3-4 m a tetőig)

Mit hagytam ki? Ez másnak is ennyi pénzt és energiát igényelt, mert kezdem azt érezni, hogy véget nem érő harcot folytatok a gázszerelővel, tervezővel, gázművekkel, főkétüsszel stb.. :(



2013. nov. 28. 18:42
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem:

gázterv: drága

kombi készülék: o.k.

gázóra le/fel: ha megváltozik a helye, akkor nincs mit tenni, bár leszerelésnek drága, a felszerelés meg meo után alighanem ingyenes.

gáz meo: meg kéne nézni a főgáz oldalán, mert elég soknak tűnik.

anyagköltség: ?!? nem tudom, mekkora és milyen radiátoraid, illetve hány méter milyen cső lesz beépítve, de ez az átlagos duplájának tűnik.

kémény: indító+ellenőrző+4 m turbó kémény+külső idom ~ 80-90 000 anyagár. A többi munkadíjnak kicsit erős.

2013. nov. 28. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 emir72 ***** válasza:

Megy a feltartott hüvelykujj az elsőnek.


A helyedben körülnéznék az aktuális és a hamarosan induló pályázatok között (vannak!!!). Viszont én nem a fűtéssel, hanem a hőszigeteléssel és a nyílászárók cseréjével/felújításával kezdenék – hamarabb megtérül.

A másik: egy vízteres pellet-kandallóval is érdemes lehet számolni. Az általad felsorolt összegbe beleférne, kevesebb vele a macera (engedélyeztetés, kémény, stb.) és az üzemeltetése is olcsóbb – és akár mobilon keresztül is vezérelhető.

Lakások, házak felújításával foglalkozunk. Több, mint egy évre tele vagyunk munkával, úgyhogy nem tudunk téged is bevállalni, de adhatok pár kontaktot gyártókhoz, forgalmazókhoz, kivitelezőkhöz.

2013. nov. 29. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nálunk idén tavasszal készült el, igaz kétszer ekkora házba.


A terv egy tízessel olcsóbb volt.


A kazán bő 100 -al drágább (pedig az olcsók közül válogattam, nem tudom 150 -ért mit adnak, bár 40 négyzetméterre nem kell erőmű, de azért üzembiztos legyen, ne valami no name, ez az egy amin nem spórolnék, mert az alkatrész, a szerelés, meg ha idő előtt cserélni kell az drága).


Nálunk nem kéménybe került a cső, a turbócső magában megy fel, állítólag kéménybe tenni drágább lett volna. Így ez a rész 100 volt. Kb. 25 -ért vették át a kéményseprők.


Az anyag, a csövek 560 volt nálunk (ez 8 radiátor + csövek, idomok, de természetesen nem mindegy milyen, mi török radiátorokat rakattunk, de ettől vannak jobbak, drágábbak is - szinte csak drágábbak pontosabban, nem tudom nálad milyen minőségű radiátorokkal számoltak, vagy számoltak -e termo szelepeket, talán egy tizes radiátoronként egy jobb, mi nem is tettünk fel, csak csapokat.


Illetve még egy termosztát szükséges, nem tudom az is bele van-e számolva valamelyik tételbe, kb. 10-15ezerbe kerül egy normálisabb, de a legegyszerűbb már 4-5 ezerből meglehet.


A meo és a gázóra levétel kb. ennyi, vissza már ingyen tették ha jól emlékszem.


+ munkadíj a szerelőnek persze


Úgy emlékszem kellett egy papír még villanyszerelőtől is, un. eph nyilatkozat. Ez 5ezer forint volt, úgy hogy a mester otthonról nézte meg, gondolom van valami falakon átlátó jó messzire hordó távcsöve, ha kijött volna akkor drágább.


Amit én most utólag másképp csinálnék, hogy olyat bíznék meg aki egy személyben mindent elintéz (ha nem is feltétlen egy ember, de egy cég), azaz van jogosultsága tervezni, aláírni, átadja a kéményt, ott van a nyomáspróbán, van jó forrása az anyagokra, idehoz mindent és összerakja a fűtéskört is.


Adhat olcsóbb ajánlatot és nem kell futkosni. Ha meg valamin változtatni kell könnyebben elintézi, minden hivatalos ügyben tudja kit és hol kell keresni, mit hogy intézni, ez nagy könnyebbség lett volna.

2013. nov. 29. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!