Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Fürdőszoba mennyezetére...

Fürdőszoba mennyezetére szabad/érdemes Hungarocell álmennyezet lapokat ragasztani?

Figyelt kérdés
2013. dec. 8. 16:54
 1/8 vacla válasza:
Üdv elvileg lehet,de figyelembe kell venned ,hogy a pára nagyon le fog csapódni mert a hungo nem nedvszívó.
2013. dec. 8. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Megeshet, hogy a gőz lecsapódik és cseppekbe össze fog gyűlni rajta ahogy fentebb céloztak rá, de ha van ablak és rendszeresen szellőztettek fürdés után, akkor nem lesz vele gond. Ha nincs, vagy fázósak vagytok, akkor semmiképp sem ajánlom.
2013. dec. 8. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Szuper. Ez így nekem pont jó. Éppen azt akartam, hogy nehogy beszívódjon a pára a vakolatba, illetve hogy a padláson levő hőszigetelés felé jó légzárást biztosítsak. Ha nem kell attól félni, hogy a Hungarocell felülete penészes lesz, akkor minden OK.
2013. dec. 9. 09:52
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem fog ez így bepenészedni ?

A belső oldali hőszigetelés ritkán jó megoldás , növeli a páratartalmat ( ráadásul ez fürdő ), penészesedést okoz.

Nekünk van olyan szobánk ami pici és sok körülötte a hungarocell , hát nem ez a a legélhetőbb szoba.


A födém párazárását leterített párazáró fóliával szokás megakadályozni, ami még olcsóbb is.


Szerintem az ötleted butaság , olyan amikor valaki kalapács helyett a kezével akar szöget beverni.

2013. dec. 9. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nálam évek óta ez van a fürdőszoba plafonján!


Ha rendszeresen szellőztetsz, semmiféle problémát nem okoz!

2013. dec. 9. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az 1-es, 2-es, 5-ös hozzászólást. Jót nevettem a 4-esen.
2013. dec. 9. 22:48
 7/8 anonim ***** válasza:

Nálunk az egész házban hungarocell van a mennyezeten 3cm, hálózva, glettelve.


Fura hogy sokan fordítva gondolják, de valójában a pára éppen nem a hungarocellen csapódik le, hisz az a falhoz képest melegebb, hanem a hidegebb felületeken. Pl. csempe, járólap, ablakok.


Ha már ilyet teszel fel, nyomd ki a hézagokat valamivel, pl. csiszolható sziloplaszt, vagy glettanyag.

2013. dec. 28. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Valóban, úgy még jobb lesz a légzárás.
2013. dec. 29. 15:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!