Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Szivárog a víz hátul a wcnél,...

Szivárog a víz hátul a wcnél, minden lehúzás után tiszta víz csöpög ki a csőből. Vettem egy egy új gumigyűrűt mert azt mondták cseréljem ki. Kérdésem a következő? :

Figyelt kérdés
Ahhoz hogy a gumigyűrűt kitudjam cserélni fel kell csavaroznom a wc-t és le kell húznom a csövekről?Vagy vissza bírom nyomni a csövet kicsikét,hogy a gyűrűt betegyem.

2014. jan. 9. 14:36
 1/5 anonim ***** válasza:

Magát a wc-csészét? Isten őrizz! Csak a csövet kell kiszedni.

Az meg hogy hogyan, wc-je válogatja.


Én a csere idején kitakarítottam a wc-tartályt, ezért leszedtem azt úgy kompletten. De úgy emlékszem, hogy a gyűrűcseréhez nem kell az egészet leszeedni, csak lecsavarni a tartály alján lévő rögzítő műanyagot, s úgy kijön a cső. Persze a tartálynak üresnek kell lennie, arra figyelj! Tehát a tartály csapját zárd el, aztán húzd le addig, amíg kiürül... utána jöhet a szétszedés.

És én ajánlom a tartályt is kimosni, mert eszmélet ami abban összegyűlik, pedig csak tiszta víz megy át rajta... :)

2014. jan. 9. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A fenti megoldás csak a falon kívüli öblítőcső esetén megoldható.

Azt nem írtad milyen lakás panel vagy más jellegű.

2014. jan. 9. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nálunk a falból kijön 10 cm cső, és egyenesen megy a csészébe. Itt tényleg fel kellene szedni a csészét. Hülye megoldás.

Szóval, ezt kellene tisztázni, hogy milyen megoldás van a kérdéses helyen. Esetleg egy fotó is jó lenne.


Ha nekem lenne ilyen problémám, akkor a csésze felszedése előtt hátrahúznám a gumigyűrűt, és ha nincs elrohadva, akkor jól bekenném gumiámmal kívül-belül, és visszanyomnám.

2014. jan. 10. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Utolsó!

Pont így van nálunk is,felül van a falon a tartály és a falból kilóg egy kb 10cm cső ami elég merev.

Próbáltam hátrahúzni a gumigyűrűt de meg sem moccant.Amúgy nagyon elvan rohadva vagy vízkövesedve.Amúgy 8 emeletes téglaépítésű társasház.

2014. jan. 10. 21:33
 5/5 anonim ***** válasza:

Akkor fel kell venni a csészét,vagy elfűrészelni a csövet és csinálni 1 toldalékot hozzá.

Ez utóbbit inkább bízd szerelőre.

2014. jan. 11. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!