Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mik a követelményei a kémény...

Mik a követelményei a kémény nélküli gázbojler üzemeltetésének?

Figyelt kérdés

Nem találtam rá pontos információkat, van-e pl. hogy van-e megkötés a fürdőszoba méretével kapcsolatban vagy mással.

Azért választanám a kémény nélküli megoldást mert a bojler árát tekintve szinte ugyan annyiba kerül a kéményes és kémény nélküli verzió, de a kéményesnél még rá kéne költenem majdnem még egy bojler árát a kémény béleltetésére.


Ezt néztem ki egyébként: Hajdu GB 80KN literes kémény nélküli


2014. jan. 11. 13:31
 1/4 anonim ***** válasza:
14%

google > kémény nélküli gázbojler üzemeltetése

30 100 találat (0,38 másodperc)

2014. jan. 11. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Kösz, eddig én is eljutottam de konkrétan leírva nem találtam meg sehol. Gondoltam ha van itt esetleg aki jártas a témában segíthetne.
2014. jan. 11. 13:43
 3/4 anonim ***** válasza:
10%

Én találtam róla véleményt is


Tóth József

Megbántuk, hogy ezt a terméket vásároltuk.

Hátrányok:

Hőkorlátozó lekapcsol, rendszeresen vezetékek elégnek, erősebb vezetékelés kellene. Ezen hiányosságok komoly gondot jelentenek. Előző, kisebb teljesítményű 120 l-essel nem volt ilyen jellegű gondunk.


Előnyök:

eddig hibátlanul működik, "túl biztonságos"


Hátrányok:

Hiába egyezik a felfüggesztési távolság, felszereléskor sajnos nem egyszerű a falra szerelés {a tartóvas nem akasztóként működik, hanem két furat van rajta}. A bojlereket általában {régebben} sarokba a mennyezet alá rakták, így tehát nagyon nehezen hozzáférhető a rögzítőcsavar!


Én meg mint válaszoló azt nem értem,hova távozik az égéstermék . Hisz még a gázsütőnek is van ilyen .

Arról nem is beszélve ,az elégett gázból mennyi pára is kicsapódik . Kicsi fürdőkbe szerintem nem is engedélyezik .

2014. jan. 11. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Gázbojler bekötés(égéstermék elvezetése szerint!)


Két fajtájú lehet a gázbojler bekötése.

Kéménybe köthető gázbojler és kémény nélküli.

Kémény nélküli gázbojler esetén a szén-monoxid bekerül a helyiség légterébe ezért felszerelése is feltételekhez van kötve.


A helyiség belső légköbméter 12 m3 FELETTINEK KELL LENNIE folyamatos szélőzessel. (a helyiség ajtajának az alsó részén, minél közelebb a padlószinthez, a szerelési/használati útmutatóban meghatározott) méretű szellőző nyílást KELL vágni, és a helyiség mennyezete alatt, ugyancsak egy ugyan így meghatározott méretű szellőzőnyílást kell létrehozni, a megfelelő légcsere biztosításának érdekében.


Kémény nélküli gázbojler védelmét egy légtéröl nevű szerkezettel van ellátva, melynek lényege a szén-monoxid megnövekedésével elalszik a gyújtóláng.

lásd:

http://www.gyakorikerdesek.hu/otthon__egyeb-kerdesek__260366..

DE ezen kívűl, mindenképpen javasolt, életbiztonsági okokból a készülék mellett, egy (nem gagyi!! >10 ezer FT. árú) szén-monoxid érzékelő elhelyezése is!


Forrás:

[link]

2014. jan. 11. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!