Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » SO! Miért áll le folyamatosan...

SO! Miért áll le folyamatosan a kémény nélküli új gázbojlerünk? Tényleg kell 50 cm távolság a plafontól? A fürdő nem kicsi kb 12 m2.

Figyelt kérdés
Pár hete vásároltunk egy Hajdu 120 literes kémény nélküli gázbojlert. A plafontól most 30 cm távolságra van. naponta többször is lekapcsol és akkor újra kell indítani a készüléket. Az egyik szerelő azt mondja, hogy túl magasan van, a másik azt, hogy van ahol még 10 cm távolságnál is működik. Előzőleg egy amerikai gázbojlerünk volt ami csukott ajtónál teljes gőzzel égett és soha nem aludt el. Azt mondják, hogy hagyjuk nyitva az ajtót vagy lyukak kellenek rá (ajtón alul, felül) és úgy működni fog. A bojler leírásában nem szerepelnek plafontól való távolságok vagy szellőztetésre utaló adatok! Tud ilyenről valaki???? Most akkor lejjebb rakassuk vagy ne?????

2012. jan. 26. 14:54
 1/5 A kérdező kommentje:
SOS!!! (akart lenni)
2012. jan. 26. 14:56
 2/5 anonim ***** válasza:
50%
Szellőztetni kell, akár ventilátorral is. Az égésterméknek valahova mennie kell, ha a bojler érzékeli, hogy túl sok van belőle, akkor leáll.
2012. jan. 26. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
50%

Igen jól írja előttem a hozzászóló.

Van a készülékben 1 oxigén szenzor és ha vészesen fogy akkor leáll.

2012. jan. 26. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi! Olvastam a szenzorról, én is erre gyanakodtam.... Gondolom a gáz felfelé száll, lehet kicsit magasan van és biztonságból kikapcsol. Maradnak akkor az ajtóra kerülő szellőzők... akkor ne rakassuk lejjebb??????
2012. jan. 26. 21:10
 5/5 anonim ***** válasza:
Na, jó lett?
2021. aug. 16. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!