Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mit jelent egy gázbojler...

Mit jelent egy gázbojler esetében, hogy kéményes vagy kivezetés (/kémény) nélküli?

Figyelt kérdés
Utóbbi esetben egyszerűen a helyiségbe engedi a keletkező füstgázokat vagy a falon kell nyitni egy kivezetést?

2014. jan. 3. 15:15
 1/7 anonim ***** válasza:
a kéményest kéménybe kötöd a kémény nélkülit meg a falon vezeted ki (ugy mint pl a konvektor)
2014. jan. 3. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A kéménybe kötött füstgázt a kémény huzata húzza el .Ezért kell a huzatnak nagyon jónak lenni .

A kémény nélkülinél a füstgázt ventilátor nyomja a szabadba

a kivezető csövön,és szívja is be kintről az égéshez valót.

Ezt nevezik turbósnak .A turbós kazánok már kicsi fürdőkben is lehetnek ,hisz nem a fürdő levegőjét használják el .A falon csinálnak egy kb 15 cm átmérő kivezető lyukat .

2014. jan. 3. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Neked van igazad, nem a válaszolóknak.

A kivezetés nélküli nem igényel semmiféle kéményt/kivezetést. Ne kérdezd, hogy oldja meg, hogy nem öl meg, de megteszi. Annak csak a gázt kell odavinni meg a vízcsatlakozásokat és kész.

2014. jan. 3. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
"Érdekes akció..." Akkor most ki(k)nek is hihetek avagy ami nem öl meg, az a gázbojler is? :D :D
2014. jan. 3. 23:37
 5/7 anonim ***** válasza:
Első vagyok... A 3. választ elnézve és végig gondolva a dolgot a szüleimnél van kint a tárolóba egy gáz bojler ami se kéménybe se falon kivezetve nincs és pár helyen szintén láttam úgy,de bent a házba.....szóval igaza van!!! Mondjuk az egy dolog,hogy én nyílt égésterűt semmi pénzért nem tennék egy kis fürdőszobába stb mondjuk nyílt égésterűnél mind1 milyen mert kötelező szellőzőt berakatni
2014. jan. 4. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Most akkor kinek is van végül igaza? Én már nem értek semmit...
2014. jan. 4. 22:53
 7/7 anonim ***** válasza:

Neked.

A kéményesnek kell kémény, a kivezetés nélkülinek meg nem kell kémény vagy bármi más. Hidd el, nem lehetne forgalmazni, ha veszélyes lenne.

De bármelyik mellett is döntesz, két dologra feltétlen szükséged lesz:

1. Légbevezető (ablakba vagy falba)

2. CO érzékelő.

2014. jan. 7. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!