Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Milyen módon érdemes korszerűs...

Milyen módon érdemes korszerűsíteni konvektoros lakásomat a fűtést illetően (plusz a melegvíz-előállítást)?

Figyelt kérdés
A nem túl megbízható vízmelegítő bojleremet mindenképpen ki kell cserélni előbb-utóbb, de ez csak kéménybélelés után lehetséges. Emiatt gondoltam, talán érdemes lenne az egészen változtatni. Lehetőleg környezetkímélő megoldásban gondolkodom, már amennyire ez egy társasházi lakásban megoldható (54 nm2). (Két parapetes, egy kéményes konvektorom és egy gázbojlerem van.) Köszönöm!
2014. jan. 14. 19:45
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Gázterv a kombicirkóhoz mindenképp kell. Ha legfelül laksz és megfelelően elhelyezhető a "kéménye", akkor egy zárt égésterű (akár kondenzációs) beépített tartályos kombicirkó megoldás lehet, így megúszod a kémény bélelését.

Ha ezek nem járhatók, ott a MIKA kazán, azt a konvektor helyére kell felszerelni, létezik melegvíz készítésére alkalmas fajtája is. Ehhez se terv, se engedélyek nem kellenek.

2014. jan. 16. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Hú, köszönöm szépen! Egyébként valóban meg akarom úszni a bélelést, főleg azért, mert gyűjtőkéményről van szó. :-) A saját kémény lehetőségeit nézegettem a neten, abból két db kéne valószínűleg, a végső árat egyelőre csak találgatni tudom.


Ez a MIKA kazán is érdekes, még nem hallottam róla, de ahogy így hirtelen utánanéztem, nagyon jó ötletnek tűnik ez is! :) Köszi!


Egyébként a házban többen bélelés nélkül oldották meg (akár) a cirkót is, az egyik földszinti lakó pl. egy szellőzőszerűséget tett kifelé a falra. Nem tudom, pontosan hogy működik neki az egész, de nem büntették meg, úgyhogy biztosan szabályos. :-)

2014. jan. 17. 01:07
 13/18 A kérdező kommentje:
Persze a cirkóhoz elég lenne egy (saját) kémény is.
2014. jan. 17. 16:49
 14/18 anonim ***** válasza:

Gyűjtőkéménynél az akár egy kisebb Eszterházy vagyon lehet.:)

Minek kettő kémény? Kandallód is lesz?


Ha csak légbeszívó a cirkójához, az lehet szabályos. Ha turbócső, akkor az már kevésbé.:S


Ha cirkót tetetsz, vegyél zárt égésterűt (nincs ok,ami a nyílt mellett szólna).

2014. jan. 18. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Tetszenek a kandallók (azért is van látvány-konvektor az egyik szobában) :-), de itt nem hiszem, hogy lehetséges (vagy érdemes). Csak azért írtam, hogy két kémény, mert a mostani helyzetre gondoltam.


Persze, nem új gyűjtőkéményt akarok... :) Ha a mostaniakat felújítaná a ház, nekem persze az is jó lenne, de erre nem sok esély van, én meg nem nagyon szeretnék a másik két (alattam lakó) tulajdonossal egyezkedni bélelés-ügyben. Egyszerűbb egy saját, csak az én lakásomhoz tartozó kémény.


Mi a különbség a turbócső és a légbeszívó között...?

2014. jan. 19. 19:14
 16/18 anonim ***** válasza:
A légbeszívó csak levegőt hoz be a szabadból, a turbócső egy dupla cső, a külső részen veszi a levegőt, a belsőn küldi ki az égésterméket.
2014. jan. 20. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm, sokat okosodtam! :)
2014. jan. 22. 00:08
 18/18 pistu02 válasza:
Sziasztok! Nálunk sajnos nagyon régi a konvektor, szaga is van és hangos is.. Egy nagyon pici szobám van, amit fűteni kéne, így arra gondoltam, hogy veszek a MediaMarkt-ban egy kis hősugárzót. Tudom, hogy sokat fogyaszt, de én reggeltől este 8-ig nem vagyok otthon. Úgy tudom gyorsan bemelegíti a lakást. Szerintetek ha este menne pár órát, az horribilis összeg? Nem sokára költözök, nem szeretnék semmi nagyobb beruházást a lakásba.
2014. szept. 10. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!