Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Vízvezetékcső be van ragadva....

Vízvezetékcső be van ragadva. Hogy tudnám kitekerni? (Részletek lent)

Figyelt kérdés

Felújítom a házat. A falon keresztül vízszintesen jön be egy cső, ami egy könyökkel megy át a fal mellett függőlegesbe. Ezt a függőleges csövet akarom kiszedni és innen ötrétegű műanyaggal vinni tovább a vizet. A másik végéről már letekertem mindent. Ez a cső viszont be van szorulva. A csőfogó elfordul rajta.


Kalapáccsal ütögettem, aztán pontfejű vésővel és kalapáccsal ütöttem a könyök és a cső illeszkedését, hátha meglazul. Flex-szel meglapoltam a csövet, hogy jobban rákapjon a csőfogó. Nem segített.


Van valakinek még ötlete? Arra gondoltam, hogy WD40-nel befújom az illesztést, hátha lazít rajta. De nem vagyok biztos benne. Ez a cső még kóccal van tömítve. Nem fog az bedagadni és még jobban beszorulni?


2014. febr. 20. 08:01
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha két idomot szét akarsz tekerni a legjobb módszer ha felmelegíted őket amennyire csak tudod. Apám gázszerelő ezer éve összerakott rozsdás 10 soron átfestett idomokat szedett szét úgy hogy tűzbe rakta pár percre. A te esetedben tűzbe nem rakhatod tehát a felmelegítés módját te találd ki .
2014. febr. 20. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Józsi21 ***** válasza:
Esetleg,elvágod a csövet,és veszel rá egy közdarabot(a nevét nem tudom)Egyik vége a vascsőre húzható a másik végére fel lehet tenni az aluplex csövet.A szerelvényboltban kapsz.
2014. febr. 20. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Sajnos nincs gázlángom. Ha egy olajos fáklyából kiszedem azt a borszeszégő szerű valamit és azt teszem alá meggyújtva, az elegendő meleget csinál?
2014. febr. 20. 08:25
 4/9 A kérdező kommentje:
2. válaszoló, ahhoz nem kellene még menetet vágnom a vascsőre? A menetvágó nem fér oda.
2014. febr. 20. 08:26
 5/9 Józsi21 ***** válasza:
Nem ez a lényege.Ugy müködik mint a kulcsos idom.Csak szorítani kell.
2014. febr. 20. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Józsi21 ***** válasza:
Ha módodban áll,kérj kölcsön egy gázperzselőt,vagy benzinlámpát.
2014. febr. 20. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ezt az egészet tervezd át. Azt a csövet ahogy van hagyd a francba, ha nem akarod hogy 2 év múlva ússzon a lakás, mert sejtéseim szerint nem egészen mai gyerek már. Totálisan ki kell cserélni müanyagra az egészet a kezdetektől. Mellesleg ezt autogénnel kell felmelegiteni hogy a benne lévö kóc kiégjen.
2014. febr. 20. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem fontold meg #7 javaslatát, elég kockázatos benne hagyni azt a régi csövet.

Ha mégis meghagyod, és nem tudsz szerezni semmit, amivel megmelegíthetnéd (én sima gáz forrasztópisztollyal szoktam), akkor szerelvényboltban GEBO néven keress olyan darabot, ami méretében megfelel a csövednek.

[link]

[link]

2014. febr. 20. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget. Végül megoldottam. Vettem egy tisztességes svédfogót, kell az máskor is. Befújtam WD40-nel a könyök és a cső illekedését. Olajfáklyával addig melegítettem, amíg a WD40 is begyulladt. Ezután már ki tudtam tekerni a csövet.
2014. febr. 25. 10:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!