Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Ha én be akarom kötni a...

Ha én be akarom kötni a kazánomat egy társasházban a szellőző járatába egy külön béléscsővel, akkor kinek az engedélye szükséges?

Figyelt kérdés

Egy 12 lakásos társasház legalsó szintjén élünk.

A helyzet az, hogy turbó kazánunk lett és azt csak úgy nem lehet kéménybe kötni. Külön nyomásálló 80mm-es cső kell neki egészen a tetőig. Nos ezt a csövet a gyűjtőkéménybe nem lehet behúzni, mert nem egyenes a kémény. A mi kéményünk csatlakozik bele a fölöttünk lévőjébe oldalról és így tovább. Jött az ötlet, hogy kívül a ház falán húzzuk fel a tetőgerinc fölé. Építési engedély kellett volna, stb. Ezt a lakók közül páran megvétózták és igazából nem is lett volna jó ötlet, mert nagyon költséges és ki kellett volna építeni egy állást a kéményseprőnek, hogy évente belenézhessen. Egyébként a kéményseprő elfogadta volna a dolgot, de inkább azt javasolta, hogy húzzuk be házon belül a szellőző bádog járatába. Tegnap neki is álltunk kivenni 3 téglát a szellőző falából a padláson, hogy majd be tudjuk tenni a flexibilis csövet ami direkt füstgáz elvezetésre lett kitalálva. Egyébként az egészre az eon áldását adta, kivitelezhető.

Igen ám, de jött pár aranyos lakó és elkezdett velünk vitázni, hogy ki adott erre engedélyt stb és hogy látni szeretnék a papírokat. Hiába magyaráztuk, hogy előre nincs semmilyen papír, majd ha kész lesz az eon és a kéményseprő kijön és üzembe helyezi, ha mindent rendben talál. De nem sikerült felfogniuk és a rendőröket is ránk hívták. Azok meghallgattak mindenkit és annyit mondtak, hogy ameddig nincs papír ne folytassuk.


Most kérdem én, miért kellene mindenkinek az engedélye ehhez a piti átalakításhoz a lakók közül? Akik velünk egy szellőzőn vannak azoknak semmi kifogása a dologgal kapcsolatban.

Mit kéne tennünk?



2014. márc. 12. 15:27
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Szerintem esélytelen. Szakmabeli vagyok, kazános. Ha már megvan a kazán, akkor minél hamarabb add el, mert az idő múlásával egyre többet buksz rajta. Nem akarok látatlanban ítélkezni, de ez eléggé "szarügy".
2014. ápr. 19. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Gázművek.
2014. máj. 27. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
A kéményseprő, a Gázszolgáltató, és a lakók-vagy közös képviselő hozzájárulása kell. Az utóbbi azért, mert az ő tulajdonuk is a szellőző, ahol te szeretnéd a csöved elhelyezni. Ez így természetes. Gondolj bele, hogy van egy közös tulajdonotok, és valaki ott fúrni-faragni akar. Te is kíváncsi lennél, hogy mit csinál, és nem biztos, hogy hozzá járulnál.
2014. jún. 14. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Azért azt én érdekesnek tartom, hogy a kéményseprő engedné, hogy csak belógasd oda a csöved, és ne vezesd végig a tetőn ki. Eddig mindenhol erre kötelezték a telepíttetőt.
2014. jún. 14. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!