Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Hogyan lehet helyesen bekötni...

Hogyan lehet helyesen bekötni 3 fázisú fi relét 1 fázisú hálózatra? Részletek.

Figyelt kérdés
Teljes felújításban vagyunk, ami a komplett villamoshálózatot is érinti, már mindent úgy építünk be hogy a későbbiek során esetleg bekötendő 3 fázis miatt már ne kelljen kábelezni, falat bontani, ezért ugyan egy fázis van még, de három fázisú fi relét vettünk. Hogyan lehet ezt helyesen bekötni? Több megoldás is láttam, egyik a fázisok párhozamosítása, a másik meg ha jól láttam, akkor a sorolása.

2014. márc. 29. 10:53
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

mindenképpen 4 vezetékes FI relé kell, vagyis a nullát is át kell vinni. 1 fázis esetén, egyszer a nullát kell bekötni és átvinni. a fázist arra a részre kell kötni, ahol a rajza szerint a próbagomb működtetéséhez le van véve a villany. vagyis a próbagomb megnyomásakor működnie kell a Fi relének. ennyi.(ha nem működne, akkor másik fázis értelem szerűen). sorba kötni értelmetlen.

max párhuzamosan,ha az elmenő részt szétosztod 3 fázis szerint, és akkor a bemenő részt párhuzamosíthatod, így később csak ezt a részt kell átkötni.

a védővezetőt mindig a bemenő oldalról ágaztatjuk le, vagyis tilos a FI relén átvinni, utána leágaztatni. bekötés után egy konnektorról próbalámpával mindenképpen ellenőrizd le!

2014. márc. 29. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, végül arra gondoltam, hogy veszek inkább egy egyfázisú fi relét. Azzal tuti nem hibázok, ha lesz három fázis, egyszer valamikor, akkor majd kicserélem. A kábeleket attól még behúzom, útban nem lesz.
2014. márc. 29. 20:02
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

1 vagyok:ha kell lerajzolom neked, felesleges költeni 2x

4 vezetékeset vegyél 3 fázis +nulla! és lakásba 30mA érzékenységű az előírás

2014. márc. 30. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!