Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Vályogház külső vakolása?

Vályogház külső vakolása?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Ebben szeretném a segítségeteket kérni. Régen olvastam egy tök jó oldalt ezzel kapcsolatban, de már nem találom... :( Pedig az nagyon részletesen leírta a vakolás menetét.

Nem vizes a falam, csak kb. ezer éves a régi vakolat és már kezd leválni, emiatt újra vakolnánk.

Odáig stimmel, hogy rabichálót vagy nádat kell fogatni a falhoz.

1. Vályogfal esetén kell gúzolni? Ha igen, ugyanúgy cementes vízzel?

2. Vályogfal esetén is is két rétegben kell felvinni a vakolatot? (Durvább+sima réteg, vagy mi :) )

3. A vakolathoz a homok-mész arányt le tudnátok írni? És akkor mehet cement bele? Mert van, ahol azt írják, igen, és van, ahol ellenzik. Ha mehet, milyen arányban?

De ha tudtok valami jó oldalt, ahol részletesen leírják ezeket a dolgokat, jöhet a link is!:)

Köszönöm!



2014. ápr. 15. 21:00
 1/6 A kérdező kommentje:
És még egy kérdésem lenne! Vakolás után a festést milyen festékkel javasoljátok?
2014. ápr. 15. 21:02
 2/6 anonim ***** válasza:
Az én falamat kőműves vakolta szintén nem volt vizes a vájog. A rapic hálót cementes meszes vízzel fröcskölte . Majd annyi rétegbe vakolta amennyit az egyenetlenségek kívántak.
2014. ápr. 16. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

vályogfal és rabic esetén nem jó a cement és általában a vályogfalhoz-vályoghoz. nagyon eltérő a páradiffúziójuk így idővel elválnak egymástól.

az agyag (amiből a vályog van) kiváló anyag és jól tapad, fölösleges a cement, régen amúgy sem volt és nélküle építkeztek.

általában 3 réteget szoktak rakni, elsőbe hosszabb, aztán rövidebb törettel kevert vályogot, végül simítani vagy vályog, vagy mészhabarcs (mész+homok).

ha a falab megkapargálod, arra is jól fog tapadni a vályog, illetve ha repedezik száradásnál az sem baj. vízállóvá is lehet tenni ha szükséges, erre is van megfelelő természetes anyag (kazein, marhatrágya).

[link]

már vályogport is lehet kapni, vakoláshoz, falazáshoz.

2014. ápr. 16. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
festés mész alapú festékkel, szinezni földfestékekkel ami természetes, és nem fogja ledobni.valamint vannak kazeines festékek, ami hasonlóan jó lehet és kültérre
2014. ápr. 16. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek!

Még annyit írnék, hogy nem vertfalú a ház, hanem vályogtéglából készült.

Amit a kettes írt, azt sok helyen olvastam a neten, viszont mindig írtak rá olyat is, hogy raktak cementet a vakolatba. Szóval nem értem...

De ment a zöld kéz mindenkinek!

2014. ápr. 16. 18:58
 6/6 A kérdező kommentje:
Illetve amit a hármas írt-bocs, elnéztem.
2014. ápr. 16. 19:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!